+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden 3 kere boş ol dedim. Ne yapmam lazım ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 13
  Misafir

  Cevap: 3 kere boş ol dedim. Ne yapmam lazım ?

  Cevap: 3 kere boş ol dedim. Ne yapmam lazım ? isimli yazı www.Mumsema.com

  3 kere boş ol demekle boşanma gerçekleşmez.Kuran'a göre boşanmak için adaletli iki şahit gerekli.Yani boşanmanın şahitler huzurunda yapılması gerekir.Talak Süresi 2.ayet:
  Abdulbaki Gölpınarlı(65/TALÂK-2: Müddetlerini tamamlayınca da onları güzellikle alın, yahut da güzellikle ayrılın onlardan ve sizden iki tâne adâlet sâhibi tanığı bulundurun da tanıklık etsinler ve tanıklığı da Allah için doğru yapın; işte Allah'a ve âhiret gününe inanana böylece öğüt verilmededir; ve kim, çekinirse Allah'tan, ona sıkıntıdan bir kurtuluş vesîlesi yaratır.) / Adem Uğur(65/TALÂK-2: İddet müddetlerini doldurduklarında onları ya meşru ölçüler içerisinde (nikâhınız altında) tutun veya onlardan meşru ölçülere göre ayrılın. İçinizden adalet sahibi iki kişiyi de şahit tutun. Şahitliği Allah için yapın. İşte bu, Allah'a ve ahiret gününe inananlara verilen öğüttür. Kim Allah'tan korkarsa, Allah ona bir çıkış yolu ihsan eder.)
  Kuranın hükmünü kabul etmeyen bazı hocalar insanları yanıltıyor.Talak süresi 2. ayette hüküm açık.


  Soru
  Esimle tartıstık esim beni bosa diye yakama yapıstı bende sinirle istemiyerek üç kez bos ol dedim sizce bosanmısmıyız

 2. 14
  arifselim
  Yönetici

  Cevap: 3 kere boş ol dedim. Ne yapmam lazım ?


  Reklam  Bu söz kesinlikle talak götürür. Ancak insanın canı bir tehlike altında olunca geçerli olmaz. Bir anda verilen 3 talakın tek bir talak yerine geçtiğine dair diyanetin fetvası vardır. Bir müftülüğe mutlaka gidin ve danışın sakın ihmal etmeyin.

 3. 15
  Misafir
  Hocam ben 5 aylık nisanliyim ve nisanda haremlik selamlık yönünden imam nikahı yaptirdik. Kendisi başka bir şehirde ikamet ettiği için Bi kaç gün öncesine çok aşırı bi şekilde tartıştık telefonda ve ben bu tartışmada ne söylediğini dahi bilmiyorum o kadar kendimi kaybettim telefondan 2 kere bosol dedim arkasından sinirle arayıp Rabbimin şahit tutup seni seni boşadim dedim. Yetmedi bir daha 3talakta biliyorum dedim Hocam hepsi bi anda nasıl oldu anlamadım Hocam nefsine yenilip Rabbimin nefret ettiği birşey yaptım bu nikah düşer dediler bana birçok siteye baktım kafam Karman karışık ben ne yapmalıyım hocam

 4. 16
  arifselim
  Yönetici
  Bu konuda diyanetin şöyle bir fetvası vardır; bir yerde ve bir kerede kaç defa seni boşuyorum derse desin sadece bir talak gider. Ancak anladığım kadarıyla senin durumun biraz farklı olmuş Sana tavsiyem bir müftülüğe mutlaka giderek yüzyüze meseleyi anlatarak ne yapman gerektiğini öğrenmelisin.

 5. 17
  Misafir
  Nisanliyken nikah yaptik . Bazi sorunlar yuzunden nikah atildi ve nikahimi geri vermesini istedim. Once vermeyecegini soylesede sonra arayip 3 kez soyledi . O sirada arkadasim toplam 9 kere soylemesi gerekiyor yoksa bosama olmaz diyince arayip 6 kere daha soylemesini istedim . Soyledi. Ayni dakikalar icerisinde oldu bunlar ve biz aradan iki gun gecmeden cok pisman olduk . Birbirimizi cok seviyorduk ve iki gun icerisinde nasil oldu nasil bitti anlayamamistik. Nisanlimin soyledigine gore bana bosol demeden once 'Rabbim niyetim bosamak degil uzerimdeki baski yuzunden soyluyorum' demis bosama olmus oldu mu olduysa kac talak da . Biz tekrar barismak yuvamizi kurmak istiyoruz dinimizce uygun mudur ?

 6. 18
  arifselim
  Yönetici
  Bu durum bir baskı ve tehdit sayılmaz ve eşinin söylediği sözler talak götürür. Ancak her söylediği seferde kaç talak dese desin sadece bir talak gider. Arayıp tekrar ettirmişsen bir talak daha gitmiş olur. Bu diyanetin bir fetvasıdır. Böyle geriye tek bir talak hakkınız kalır. Ancak! kesinlikle bir müftülüğe gidin ve tam olarak anlatın ve size denilene göre hareket edin.

 7. 19
  Misafir
  Annem babamla kavga sırasında 3 kere bosol dedi aynı şekilde babam da boşol dedi suan ayrı yaşıyorlar nikahları düştümü ve bir hocaya sorduğumuZDA nikahlarının düştüğünü ve tekrarda barışmaları için annemim baska bir adamla evlenip boşandıktan sonra babamla nikah kıyabilcekleerini sòyledi doğrumudur?

 8. 20
  emre
  Devamlı Üye
  Kadının kocasına boşol demesinin bir değeri yok. Sadece koca boşayabilir. Bir müftülüğe gidip onların ifade vermesi gerekir. Baban ne söyledi nasıl bir durumdaydı ne söyledi ne için söyledi vs.. anlatılması gerekiyor.

 9. 21
  karagöz
  Seyirci Üye
  hocam biz 1.5 yıllık evli kaldık durduk yere kendimize ait olmayan sebeplerden ötürü sıkıntılar yaşadık yalnız eşimi çok seviyorum mahkemede boşandık ama sadece duruşma bitmiştir dediler bize zaten orda bir talak düşmüş oluyor sanırım mahkemeden sonrada beni üç kere boşadı ama o da bende bu 3 talak meselesinin bu kadar ağır olduğunu bilmiyorduk bu ağırlıkdan dolayı biz Allah katında tekrar bağ kuramıyacakmıyız çok derin sancılar içersindeyim çıkmaza düştük

 10. 22
  Şem'a
  YÖNETİCİ
  Sizin iki talakınız gitmiş ve bir tane kalmış evliliğinize devam edebilirsiniz

 11. 23
  Misafir
  Selamunaleykum guzel hocalarim din kardeslerim bana lutfen yardimci olun ben esimle koye giderken bir konu hakkinda yolda tartistik esim yalniz koye gitti bende o sinirle ofkeme nefsine kapilip esimin arkasindan yani ne tekefonla nede yuzyuze demede 3 defa bos ol dedim muftuluge sormadim kafamda karisti esim 1 hafta sonra eve geldi aramizi duzelttik ama bende senin hakkinda bunlari soyledim dedim simdi ise ayri evlerde bi cikis yolu ariyorum akibetim.nedir neyapmam lazim

 12. 24
  Şem'a
  YÖNETİCİ
  3 defa bos ol dedim
  3 defa bir anda boş ol demekle sadece bir talak gitti geri kalan iki talak ile nikahınıza devam edebilirsiniz

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

3 kere boş ol dedikten sonra ne yapılmalı

imam nikahı nasıl bozulur nihat hatipoğlu

boşol boşol boşol nihat hatipoğlu

3 kere boşol dedikten sonranihat hatipoğlu talakcübbeli ahmet hoca imam nikahı nasıl bozulurnihat hatipoğlu boş ol