+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Hadisi Şerifler okurken başörtüsü takmak gerekir mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Hadisi Şerifler okurken başörtüsü takmak gerekir mi?


 2. Ercan
  Devamlı Üye

  Cevap: Hadisi Şerifler okurken başörtüsü takmak gerekir mi?


  Reklam  Cevap: Baş örtüsü olmadan hadis okumanın dinen bir sakıncası yoktur. Kadınlar sadece kendisine yabancı erkeklerin yanında örtü takmak zorundadır.

  Mü’min kadınlara da söyle, gözlerini haramdan sakınsınlar, ırzlarını korusunlar. (Yüz ve el gibi) görünen kısımlar müstesna, zînet (yer)lerini göstermesinler. Başörtülerini ta yakalarının üzerine kadar salsınlar. Zinetlerini, kocalarından, yahut babalarından, yahut kocalarının babalarından, yahut oğullarından, yahut üvey oğullarından, yahut erkek kardeşlerinden, yahut erkek kardeşlerinin oğullarından, yahut kız kardeşlerinin oğullarından, yahut müslüman kadınlardan, yahut sahip oldukları kölelerden, yahut erkekliği kalmamış hizmetçilerden, yahut da henüz kadınların mahrem yerlerine vakıf olmayan erkek çocuklardan başkalarına göstermesinler. Gizledikleri zinetler bilinsin diye ayaklarını yere vurmasınlar. Ey mü’minler, hep birlikte tövbe ediniz ki kurtuluşa eresiniz! ( Nur 31.)


+ Yorum Gönder