Konusunu Oylayın.: Kolesterol Tedavisi – Kolesterol Diyeti : İbrahim Saraçoğlu

5 üzerinden 4.95 | Toplam : 19 kişi
Kolesterol Tedavisi – Kolesterol Diyeti : İbrahim Saraçoğlu
 1. 20.Mart.2012, 12:38
  1
  Misafir

  Kolesterol Tedavisi – Kolesterol Diyeti : İbrahim Saraçoğlu


  Kolesterol Tedavisi – Kolesterol Diyeti : İbrahim Saraçoğlu Mumsema Kolesterol Tedavisi Nasıl Yapılmaktadır Kolesterol Diyeti İbrahim Saraçoğlu Önerileri hakkında bilgi verir misiniz ?


 2. 20.Mart.2012, 12:38
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  Kolesterol Tedavisi Nasıl Yapılmaktadır Kolesterol Diyeti İbrahim Saraçoğlu Önerileri hakkında bilgi verir misiniz ?

 3. 20.Mart.2012, 13:34
  2
  Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 21.Ocak.2007
  Üye No: 5
  Mesaj Sayısı: 17,608
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 227
  Bulunduğu yer: the silent deserts in my soul

  Cevap: Kolesterol Tedavisi – Kolesterol Diyeti : İbrahim Saraçoğlu
  Kolesterol nasıl düşürülür İbrahim Saraçoğlu tarafından en çok cevaplanan sorulardan biridir. Kolesterol nasıl düşürülür ceviz şeklinde tek bir kelime ile cevap verebilen İbrahim Saraçoğlu, doğal bitkilerin insan sağlığı üzerine yaptığı çalışmalar ile herkesin saygısını kazanmıştır. Kolesterol nasıl düşürülür bitkisel çözüm mümkün müdür sorusunun ise tek bir cevabı vardır; doğru şekilde beslenerek, düzenli egzersiz yaparak ve alkol tüketimini sınırlandırarak kontrol altına alınmaya çalışılan kolesterol oranı, bitki çayları ile de desteklenebilir. Kolesterol belirtileri görülen bir insan hareketsiz yaşamaya devam ederek, kötü huylu yağlar ile hazırlanan yiyecekleri tüketerek ve her gün alkol alarak yaşamaya devam ettiği sürece, fincanlar dolusu şifalı bitki içse dahi kolesterol sorunu devam edecektir.
  Kolesterol nasıl düşürülür Maranki hocaya da sıkça sorulan bir sorudur. Nane, biberiye, adaçayı, zencefil ya da zencefil gibi bitkilerin etkilerinden bahseden Ahmet Maranki, her şeyden önce kişinin tedaviyi desteklemesi gerektiğini daima belirtmiştir. Kolesterol düşürme bir ilaç ya da belirli bir şifalı bitkiden elde edilen bitki çayı ile mümkün olmayan, kişinin hayatının sonuna kadar yaşam alışkanlıkları üzerinde yapacağı değişim ile mümkündür. Trigliserit sorunu yaşayan ve
  kolesterol nasıl düşürülür erkekler için
  de oldukça ciddi sorulardandır. Kolesterol nasıl düşürülür konusunda birçok insan da kolesterol diyeti ve düzenli egzersiz yaparak bir türlü kolesterollerini düşüremediğinden bahseder. Ancak bu insanların yaşamları incelendiğinde her gün alkol aldıkları gerçeği ile karşılaşırız. Düzenli alkol kullanımı kolesterol sorunlarının başlıca sebeplerindendir. Çünkü alkol tüketiminin ardından karaciğer aşırı miktarda kolesterol üreterek, kandaki kolesterol miktarının adeta tavan yapmasına neden olmaktadır.
  Kolesterol düşürme; kişinin hayvansal ve katı yağlardan uzak durması demektir. Aynı şekilde
  kolesterol düşürme
  ; sıvı yağlar ya da sıvı yağ karışımları ile hazırlanmış besinleri tercih etmek demektir. Kırmızı et tüketimini haftada 1-2 defaya indirmek de demek olan
  kolesterol düşürme
  , mümkün olduğunca lif içeriği yüksek meyve ve sebzelerin sofrada yer edinmesini sağlamakta demektir. Kısacası
  kolesterol düşürme
  ; insanların egzersiz yapmayı bir alışkanlık haline getirdiği, dengeli beslenerek ve alkol tüketimini sınırlandırarak yaşadıkları sağlıklı bir yaşam demektir.

  Bitkilerle kolesterol tedavisi uzun yıllardır bilim adamları tarafından araştırılan ve kolesterol sorunu yaşayan insanlara kalıcı bir tedavi bulunması için sürekli geliştirilen bir tedavi yöntemidir. Günümüzde
  bitkisel kolesterol tedavisi
  hakkında herhangi bir şüphe kalmadığı gibi, birçok uzman hekim uyguladıkları ilaç tedavisi yanında bu tür bitkisel yöntemlerin kullanılmasını da hastalarına bizzat önermektedir.
  Ahmet Maranki kolesterol tedavisi üzerinde çalışan ve hem ülkemizde hem de dünya genelinde oldukça fazla saygı duyulan bilim adamlarından biridir. Şifalı bitkiler kolesterol üzerinde oldukça dengeleyici etkileri olan ve düzenli kullanıldıklarında uzun vadede kolesterol hastalıklarına karşı koruma sağlayan bitkilerdir. Kolesterol tedavi yöntemleri farklı çeşitlerde yapılabiliyor olsa da, genellikle bitkilerin demlenmesi ile elde edilen bitki çayları şeklinde kullanılmaktadır. Böylece
  yüksek kolesterol tedavisi
  de etkili bir şekilde sağlanmış olur.
  Kolesterol tedavisi sürecinde hastalığın iyileşmesini sağlayan en önemli faktör, yine hastanın kendisidir. Kolesterol belirtileri görülen kişi, hekim verdiği ilaçları kullanmasının yanında öncelikli olarak beslenmesine dikkat etmelidir. İbrahim Saraçoğlu ya da Ahmet Maranki gibi bitkilerle kolesterol tedavisi kürleri hakkında araşma yapan ve bu araştırmaları halk ile paylaşan çok önemli bilim adamları dahi, sağlıksız beslenildiği takdirde bu tür bitkilerle kolesterol tedavisi uygulamalarının herhangi bir işe yaramayacağını söylemektedir.
  Bu nedenle bitkilerle kolesterol tedavisi, uygulanan kolesterol diyeti ve egzersiz programına destek amaçlı olarak kullanılmalıdır. Her gün alkol tüketen, ldl oranı yüksek yağlar ile pişirilmiş yemekler yiyen ve hareketsiz biçimde yaşamını sürdüren bir kolesterol hastasının, sadece günde bir bardak bitki çayı içerek bitkilerle kolesterol tedavisi uygulayacağını düşünmesi kuşkusuz trajikomik bir durumdur. Zira kanda kolesterol maddesini damar duvarlarına taşıyarak damarların tıkanmasına neden olan ldl lipoproteini, tüketilen yiyeceklere dikkat edilerek 120 değerinin altına indirilebilir.
  Bu nedenle sadece bitkilerle kolesterol tedavisi uygulanmaya çalışılması yerine mümkün olduğunca kırmız et yerine beyaz et tüketilmeye dikkat edilmesi gerekir. Ayrıca
  yüksek kolesterol tedavisi
  uygulamak isteyen insanların süt ve süt ürünlerini de yağsız ya da az yağlı olarak yemesi gerekmektedir. Zira sütün içerisinde de belirtildiği gibi hayvansal yağ bulunmaktadır.

  Kolesterol nasıl düşer  Kolesterol hastalığı dünya üzerindeki hastalığa bağlı ölüm nedenleri arasında üst sıralarda yer almasına rağmen, ülkemizde hala ne kadar ciddi bir sorun olduğu bilinmemektedir. Kolesterolü düşürmek için girilen çabalar genel olarak bilinçsizlik nedeni ile yüzeysel kalmanın ötesine geçememektedir. Halk arasında yaygın olarak sorulan ve sorunun temelini oluşturan;
  ldl nasıl düşer
  ,
  kandaki yağ oranı nasıl düşer
  , kolesterol nasıl düşer ya da kolesterol nasıl diyetle düşer şeklindeki sorular uzun yıllardır hala sorulmaya devam etmektedir.
  Kolesterol nasıl düşürülür sorusu dahi tıbbi olarak yanlış bir kavramdır. Zira düşürülmesi gereken kolesterol oranı değil, kanda kolesterolü taşıya lipoproteinlerin sayısıdır. Kolesterol sorunu ile bu kadar çok bilinmeyen ve bir o kadarda yanlış bilinen konu varken, hastalıktan etkin bir şekilde korunma beklemek kuşkusuz hayalperest olmak anlamına gelmektedir. Kolesterol sorunu yaşadıktan sonra
  kolesterol düşürücü bitkiler
  ile şifa kürleri uygulanırken bir yandan da hayvansal yağ ağırlıklı beslenmeye ve alkol tüketmeye devam eden insanlar, toplumumuzda oldukça büyük bir kesimi oluşturmaktadır. Kolesterol belirtileri görülen insanlar hekim muayenesi sonrasında dahi sahip oldukları hastalığın daha tam olarak ne olduğunu dahi bilmeden, hekimin verdiği ilaçları basmakalıp bir şekilde kullanmaktadır.
  Kolesterolü düşürmek için öncelikle kandaki ldl ve hdl lipoproteinlerin oranını dengelemek gerekir. Çünkü ldl ve hdl yani halk arasında bilinen adı ile iyi huylu kolesterol ile kötü huylu kolesterol, damarların tıkanmasına neden olan kolesterol maddesinin taşınmasından sorumlu iki yapıdır. Ldl yani iyi huylu kolesterol; kolesterolün biriktirilmesini sağlayarak damarların tıkanmasına neden olurken, hdl yani iyi huylu kolesterol damarlardaki kolesterol maddesinin taşınmasını yani damar açıcı bir işleve sahiptir.
  Kısacası damarların tıkanmasına neden olan; damar duvarların kolesterol birikmesidir ancak bu kolesterolü ilgili damar duvarına taşıyan madde ise ldl yani kötü huylu protein maddesidir. Bu nedenle her insanın kanındaki ldl oranı çok yüksek bir seviyede ve aynı zamanda hdl oranıysa belirli bir seviyenin altında olmamalıdır. Böylece damar açıcı olarak çalışan hdl maddesi damar tıkanıklarını önleyerek, başta kalp ve damar hastalıklarına yakalanma riskini asgariye indirecektir.
  alıntı. 4. 20.Mart.2012, 13:34
  2
  Silent and lonely rains  Kolesterol nasıl düşürülür İbrahim Saraçoğlu tarafından en çok cevaplanan sorulardan biridir. Kolesterol nasıl düşürülür ceviz şeklinde tek bir kelime ile cevap verebilen İbrahim Saraçoğlu, doğal bitkilerin insan sağlığı üzerine yaptığı çalışmalar ile herkesin saygısını kazanmıştır. Kolesterol nasıl düşürülür bitkisel çözüm mümkün müdür sorusunun ise tek bir cevabı vardır; doğru şekilde beslenerek, düzenli egzersiz yaparak ve alkol tüketimini sınırlandırarak kontrol altına alınmaya çalışılan kolesterol oranı, bitki çayları ile de desteklenebilir. Kolesterol belirtileri görülen bir insan hareketsiz yaşamaya devam ederek, kötü huylu yağlar ile hazırlanan yiyecekleri tüketerek ve her gün alkol alarak yaşamaya devam ettiği sürece, fincanlar dolusu şifalı bitki içse dahi kolesterol sorunu devam edecektir.
  Kolesterol nasıl düşürülür Maranki hocaya da sıkça sorulan bir sorudur. Nane, biberiye, adaçayı, zencefil ya da zencefil gibi bitkilerin etkilerinden bahseden Ahmet Maranki, her şeyden önce kişinin tedaviyi desteklemesi gerektiğini daima belirtmiştir. Kolesterol düşürme bir ilaç ya da belirli bir şifalı bitkiden elde edilen bitki çayı ile mümkün olmayan, kişinin hayatının sonuna kadar yaşam alışkanlıkları üzerinde yapacağı değişim ile mümkündür. Trigliserit sorunu yaşayan ve
  kolesterol nasıl düşürülür erkekler için
  de oldukça ciddi sorulardandır. Kolesterol nasıl düşürülür konusunda birçok insan da kolesterol diyeti ve düzenli egzersiz yaparak bir türlü kolesterollerini düşüremediğinden bahseder. Ancak bu insanların yaşamları incelendiğinde her gün alkol aldıkları gerçeği ile karşılaşırız. Düzenli alkol kullanımı kolesterol sorunlarının başlıca sebeplerindendir. Çünkü alkol tüketiminin ardından karaciğer aşırı miktarda kolesterol üreterek, kandaki kolesterol miktarının adeta tavan yapmasına neden olmaktadır.
  Kolesterol düşürme; kişinin hayvansal ve katı yağlardan uzak durması demektir. Aynı şekilde
  kolesterol düşürme
  ; sıvı yağlar ya da sıvı yağ karışımları ile hazırlanmış besinleri tercih etmek demektir. Kırmızı et tüketimini haftada 1-2 defaya indirmek de demek olan
  kolesterol düşürme
  , mümkün olduğunca lif içeriği yüksek meyve ve sebzelerin sofrada yer edinmesini sağlamakta demektir. Kısacası
  kolesterol düşürme
  ; insanların egzersiz yapmayı bir alışkanlık haline getirdiği, dengeli beslenerek ve alkol tüketimini sınırlandırarak yaşadıkları sağlıklı bir yaşam demektir.

  Bitkilerle kolesterol tedavisi uzun yıllardır bilim adamları tarafından araştırılan ve kolesterol sorunu yaşayan insanlara kalıcı bir tedavi bulunması için sürekli geliştirilen bir tedavi yöntemidir. Günümüzde
  bitkisel kolesterol tedavisi
  hakkında herhangi bir şüphe kalmadığı gibi, birçok uzman hekim uyguladıkları ilaç tedavisi yanında bu tür bitkisel yöntemlerin kullanılmasını da hastalarına bizzat önermektedir.
  Ahmet Maranki kolesterol tedavisi üzerinde çalışan ve hem ülkemizde hem de dünya genelinde oldukça fazla saygı duyulan bilim adamlarından biridir. Şifalı bitkiler kolesterol üzerinde oldukça dengeleyici etkileri olan ve düzenli kullanıldıklarında uzun vadede kolesterol hastalıklarına karşı koruma sağlayan bitkilerdir. Kolesterol tedavi yöntemleri farklı çeşitlerde yapılabiliyor olsa da, genellikle bitkilerin demlenmesi ile elde edilen bitki çayları şeklinde kullanılmaktadır. Böylece
  yüksek kolesterol tedavisi
  de etkili bir şekilde sağlanmış olur.
  Kolesterol tedavisi sürecinde hastalığın iyileşmesini sağlayan en önemli faktör, yine hastanın kendisidir. Kolesterol belirtileri görülen kişi, hekim verdiği ilaçları kullanmasının yanında öncelikli olarak beslenmesine dikkat etmelidir. İbrahim Saraçoğlu ya da Ahmet Maranki gibi bitkilerle kolesterol tedavisi kürleri hakkında araşma yapan ve bu araştırmaları halk ile paylaşan çok önemli bilim adamları dahi, sağlıksız beslenildiği takdirde bu tür bitkilerle kolesterol tedavisi uygulamalarının herhangi bir işe yaramayacağını söylemektedir.
  Bu nedenle bitkilerle kolesterol tedavisi, uygulanan kolesterol diyeti ve egzersiz programına destek amaçlı olarak kullanılmalıdır. Her gün alkol tüketen, ldl oranı yüksek yağlar ile pişirilmiş yemekler yiyen ve hareketsiz biçimde yaşamını sürdüren bir kolesterol hastasının, sadece günde bir bardak bitki çayı içerek bitkilerle kolesterol tedavisi uygulayacağını düşünmesi kuşkusuz trajikomik bir durumdur. Zira kanda kolesterol maddesini damar duvarlarına taşıyarak damarların tıkanmasına neden olan ldl lipoproteini, tüketilen yiyeceklere dikkat edilerek 120 değerinin altına indirilebilir.
  Bu nedenle sadece bitkilerle kolesterol tedavisi uygulanmaya çalışılması yerine mümkün olduğunca kırmız et yerine beyaz et tüketilmeye dikkat edilmesi gerekir. Ayrıca
  yüksek kolesterol tedavisi
  uygulamak isteyen insanların süt ve süt ürünlerini de yağsız ya da az yağlı olarak yemesi gerekmektedir. Zira sütün içerisinde de belirtildiği gibi hayvansal yağ bulunmaktadır.

  Kolesterol nasıl düşer  Kolesterol hastalığı dünya üzerindeki hastalığa bağlı ölüm nedenleri arasında üst sıralarda yer almasına rağmen, ülkemizde hala ne kadar ciddi bir sorun olduğu bilinmemektedir. Kolesterolü düşürmek için girilen çabalar genel olarak bilinçsizlik nedeni ile yüzeysel kalmanın ötesine geçememektedir. Halk arasında yaygın olarak sorulan ve sorunun temelini oluşturan;
  ldl nasıl düşer
  ,
  kandaki yağ oranı nasıl düşer
  , kolesterol nasıl düşer ya da kolesterol nasıl diyetle düşer şeklindeki sorular uzun yıllardır hala sorulmaya devam etmektedir.
  Kolesterol nasıl düşürülür sorusu dahi tıbbi olarak yanlış bir kavramdır. Zira düşürülmesi gereken kolesterol oranı değil, kanda kolesterolü taşıya lipoproteinlerin sayısıdır. Kolesterol sorunu ile bu kadar çok bilinmeyen ve bir o kadarda yanlış bilinen konu varken, hastalıktan etkin bir şekilde korunma beklemek kuşkusuz hayalperest olmak anlamına gelmektedir. Kolesterol sorunu yaşadıktan sonra
  kolesterol düşürücü bitkiler
  ile şifa kürleri uygulanırken bir yandan da hayvansal yağ ağırlıklı beslenmeye ve alkol tüketmeye devam eden insanlar, toplumumuzda oldukça büyük bir kesimi oluşturmaktadır. Kolesterol belirtileri görülen insanlar hekim muayenesi sonrasında dahi sahip oldukları hastalığın daha tam olarak ne olduğunu dahi bilmeden, hekimin verdiği ilaçları basmakalıp bir şekilde kullanmaktadır.
  Kolesterolü düşürmek için öncelikle kandaki ldl ve hdl lipoproteinlerin oranını dengelemek gerekir. Çünkü ldl ve hdl yani halk arasında bilinen adı ile iyi huylu kolesterol ile kötü huylu kolesterol, damarların tıkanmasına neden olan kolesterol maddesinin taşınmasından sorumlu iki yapıdır. Ldl yani iyi huylu kolesterol; kolesterolün biriktirilmesini sağlayarak damarların tıkanmasına neden olurken, hdl yani iyi huylu kolesterol damarlardaki kolesterol maddesinin taşınmasını yani damar açıcı bir işleve sahiptir.
  Kısacası damarların tıkanmasına neden olan; damar duvarların kolesterol birikmesidir ancak bu kolesterolü ilgili damar duvarına taşıyan madde ise ldl yani kötü huylu protein maddesidir. Bu nedenle her insanın kanındaki ldl oranı çok yüksek bir seviyede ve aynı zamanda hdl oranıysa belirli bir seviyenin altında olmamalıdır. Böylece damar açıcı olarak çalışan hdl maddesi damar tıkanıklarını önleyerek, başta kalp ve damar hastalıklarına yakalanma riskini asgariye indirecektir.
  alıntı.

+ Yorum Gönder