+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Verem aşısının faydaları nelerdir ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Verem aşısının faydaları nelerdir ?






 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: verem aşısının faydaları nelerdir ?


  Reklam



  Cevap: Verem nedeniyle binlerce kişi hayatını kaybetti ve kaybetmeyede devam ediyor. Tıp dilinde Tüberküloz denen bu hastalıktan korunmanın yolu aşıdan geçiyor.
  Özellikle bebeklere ve
  çocuklara yapılan verem aşısı onların ileriki yaşlarında bu hastalıktan korunmalarını sağlıyor.

  Göğüs Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Kemal Tahaoğlu 2-8 Ocak Veremle Savaş Haftası nedeniyle halkı bilinçlendirmek için verem hakkında tüm merak edilenleri anlattı.

  Ortalama olarak Türkiye’de her yıl onbeş bin kişi veremle savaşıyor. Veremden kurtulmak için yapılması gereken en birincil kural, veremin kaynağını kurutmak! Tüberküloz olan bir hastanın öksürmesi, hapşırması veya gülmesi, yanında bulunan sağlıklı insanlarında onunla birlikte aynı havayı soluması hastalığın bulaşmasında en büyük riskdir.
  3 haftadan uzun süren bir öksürüğünüz varsa hemen gidip muayene olmakta fayda var. Bununla birlikte kilo kaybı, iştahsızlık, terleme, halsizlik, kan tükürme ve ateş gibi sorunlar verem hastalığının belirtileri arasında bulunmaktadır. Erken teşhis ve uygun tedavi ile hayatınız kurtulabilir.

  Aşı Vurdurun!
  Erken teşhis ve tedavi ile bu hastalıktan kurtulmak mümkündür. Doğru tedavi yöntemleri hastalığın yayılmasını da önlemektedir. Dr. Kemal Tahaoğlu, “Tüberkülozdan korunmanın yolu tüberkülozlu hastaların tam ve eksiksiz tedavisinden geçiyor. Bu durum tüberkülozu birçok başka enfeksiyon hastalığından farklı kılıyor. Bebeklerde tüberkülozdan ölümün önüne geçmek içintüberküloz aşısının önemi çok büyük. Mutlaka yaptırılmasını tavsiye ediyoruz” diyor.
  alıntı..




+ Yorum Gönder
verem aşısının yararları ,  verem aşısının faydaları,  verem aşısının yararı,  Verem aşısının önemi