+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Seyyid veya Şerif olduğun nasıl anlaşılır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Yorum: Seyyid veya Şerif olduğun nasıl anlaşılır?

  Yorum: Seyyid veya Şerif olduğun nasıl anlaşılır? isimli yazı www.Mumsema.com

  Selam kardesler seyyidlerin ellinin üstünde allah lafzi yazdigini nerden biliyorsunuz gördünüzmü seyyidlerde damarlarinda allah lafzi yazdigini
  Bir kac seyyid oldugunu söyleyen tanidigim insanlar var ama onlarda yazmiyor allah lafzi yani eminmissiniz yoksa bu söyleyen arkadaslar yaniliyormu cünkü secereleri yok
  Cevaplarinizi bekliyorum insallah
  Allah razi ola

 2. Misafir

  Yorum: Seyyid veya Şerif olduğun nasıl anlaşılır?


  Reklam  Arkadaşlar bir seyyidi yüzündeki nurdan, hayasından, edebinden nasıl anlayabilirsin? Bu sadece seyyidlere has bir huy ve özellik midir? şuan günümüzde şeceresi olmayan ama seyyid ve şerif olan insanlar var. Bunu bilende var bilmeyende...ama önemli olan peygamber soyundan gelmek değildir, önemli olan allah'ın emir ve yasaklarına uymak, kendini muhafaza etmektir. En önemlisi de bilinmesi lazımdır ki bu kişilerde insandır ve bunlarında iyisi ve kötüsü vardır.bu duruma verilebilecek en güzel örnek hz. Nuh (as) ' a asi olan oğlu ve eşidir. Imansız gitmişlerdir, hz. Nuh'u peygamber kabul etmemişlerdir, allah'ı inkar etmişlerdir...ve sonları ibretliktir. Yer yüzünü kaplayan sel felaketinde telef olup gitmişlerdir. Kardeşlerim biz allah'ın emrettiği gibi yaşayalım, kurana ve sünnete göre yaşayalım, umulurku imanlı bir şekilde kelime-i şehadet getire getire son nefesimizi verenlerden oluruz inşaallah. Amin.

 3. Misafir
  Esselamu Aleykum sag el uzerinde kelimei tevhit yazisinin yazmasinin manasi sebebi nedir.

 4. Misafir
  Merhaba bizim ailede hemen hemen herkesin elinin üstünde allah cc lafzi var bazimizin iki elindede yaziyor biz seyyidmiyiz yani?

 5. arifselim
  Yönetici
  Merhaba kardeşim. Böyle bir şeyle seyit olduğu anlamı çıkmaz. Seyit olan kişiler ancak soy şecereleri ile belli olur. Bu dediğiniz şey hakkında hiç bir rivayet veya delil yoktur.

 6. Misafir
  Slm bende bu soru için girdim sanırım sizde seyit yada şerif olup olmadığınızı araştırıyorsunuz lütfen yardım edin nasıl öğreneceğiz

 7. Misafir
  Bir kisinin seyyid olup olmadigi parmagindaki ben veya Allah lafzi yazmasindan anasilmaz. Seyyidler de insandir. Sarisini,esmeri kumrali vardir. Farkli irklardan evlilikleri olmus dolayisiyla tipolojileri farklilik gosterir. Hz.Peygamber in s.a.v. mubarek sirtinda nubuvvet muhru vardir. Bu Hz.Peygamber e özgüdür.

  Dolayisiyla seyyidligin bir alameti yoktur. Secerelerde kesin ispat degildir. Tarih icinde vergiden muaf olmak icin sahte seyyidlerde cikmistir. Hz.Peygamber in s.a.v. sünnetine uyarak onun sevdiği ümmetinden olmak en büyük sereftir. Nesebende seyyid olup bir de has mü'min olunursa gayet guzel olur.

 8. Misafir
  Seyyid ve Şeriflerin şeceresinin tutulduğu defterler İstanbul müftülüğünde mevcut..1924 yılına kadar kaydedilen tüm seyidler orada yer alıyor..Kayıtlara göre Dünya yüzündeki seyidlerin büyük çoğunluğu Türkiye'de özellikle de Batı ve Orta anadoluda bulunuyor.

 9. Misafir
  Ben seyyid"im ve serce parmak ve sag elde de belirtiler var ama bunun kaynagi nedir tam olarak

 10. Misafir
  Merhaba kardesim sag eldeni belirtin nedir allah lafzimi yaziyor?

 11. Misafir
  Arkadaslar ben birinden duydum hem efendimizin sav hemde ebubekir ra soyundan gelenlerin ayak basparmaklatinda bi cukur oluyormus asli varmi bilem varmi?

 12. Misafir
  Selamun aleyküm arkadaşlar ben seyyidim ama kendimde o ihlasi göremiyorum yani 5 vakit namaz kiliyorum falan bu işin seyyidlikle pek alakasi yok seceremiz falan hepsi var dedelerim bağdattan göç ettiler anadoluya lakin şöyle bir şey var bir kuşak öncekilerin hepsi alim kişilerdi alim dediğim allah aşkiyla dolulardi ilim insanlariydi ve allahin izniyle kerametlere sahiptiler lakin ondan sonrakiler babam ve ben yine 5 vakit namaz kilabiliyoruz ama dedemin hayatiçok kötü içki namazsizlik falan allah ona hidayet eylesin demek istediğim seyyidlik gerçekten insana gurur veriyor amma velakin mesele seyyidlik değil mesele allaha hakkiyla kul olmak peygamberimiz buyuruyorki bana yakin olanlar soyumdan gelenler değil bana en çok salavat getirenlerdir bir seyyid vardir dedeleri gibi olamamiştir birde normal insan vardir diyeyim affiniza siğinarak seyyidinde seyyididir üstünlük takvayladir ayetiyle sabittir zaten diyeceğim odur ki hepimiz peygamberin davasinin yolculariyiz ve her seyyid ayni olmuyor inşallah telaffuz edebilmişimdir

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
seyyidlerin özellikleri,  peygamber soyundan gelenler nasıl anlaşılır,  seyyid soyundan gelenler nasıl anlaşılır,  seyyidlerin fiziksel özellikleri,  seyyidlik nasıl anlaşılır,  seyit soyundan gelenler nasıl anlaşılır,  seyyid olduğumu nasıl öğrenebilirim