+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Çağımızda yaşanan problemler nelerdir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Çağımızda yaşanan problemler nelerdir?


 2. Fetva Meclisi
  Moderatör

  Cevap: Çağımızda yaşanan problemler nelerdir?


  Reklam  Cevap: Çağımızda yaşanan problemler nelerdir? Maddeler halinde

  1- İŞ VE İNSAN İLİŞKİLERİ. Biyolojik toplumsal kültürel ve ruhsal özelliklere sahip canlı bir varlıktır. Diğer canlıların en önemli farkı akıl ve dil (lisan) sahibi olmasıdır.Akıl özelliği ile insan diğer canlı varlıklardan ayrılır ve bulunduğu çevreyi etkileme ve çevreden etkilenme özelliğini ortaya çıkarır.

  2- TOPLUM: Toplu yaşamak iç güdüsü ve yardımlaşma arzusu ile bilinçli olarak bir arada yaşayan insan topluluklarına TOPLUM denir. İnsan diğer insanlarla toplum halinde yaşarken çeşitli ilişkilerde bulunur.

  3- iNSAN İLİŞKİLERİ: Birbirinden haberi olan en az iki insan arasında bir süre devam eden anlamlı belirli amaçları bulunan bir bağdır.

  4- İŞ: İnsanların toplumsal ilişkiler içinde amaçlı olarak yaptıkları uğraşların hepsine iş denir.

  Genel olarak bu şekilde yapılan işin tanımı ilgili olduğu alanlara göre değişir.

  5- EKONOMİK ANLAMDA İŞ: Mal ve hizmetlerin üretilmesine araştırılıp bulunmasına değiştirilmesinedağıtılmasına ve kullanılmasına yarayan devamlılık ve düzenlilik gösteren her türlü çabaya ekonomik anlamda iş denir.

  6- İHTİYAÇ: İnsanın eksikliğini his ettiği her şey ihtiyaçtır.

  Hemen bir ihtiyaç listesi yapalım..... her birimizin pek çok ihtiyacı var. Her birimiz sadece bir ihtiyaç adı söylersek sınıf mevcudu kadar bir ihtiyaç listesi çıkarmış oluruz.


+ Yorum Gönder