+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Kuran olmasa ne olurdu ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Kuran olmasa ne olurdu ?


 2. enemüslim
  Devamlı Üye

  Cevap: kuran olmasa ne olurdu ?


  Reklam  Cevap:
  kuran olmasa ne olurdu ?
  “Kuran olmasaydı, gelmiş geçmiş bütün nebi ve Resullerin getirdiği, ama insanlar tarafından tahrif edilerek, bozularak devreden çıkarılan Allah’ın gerçek ve tek dini olan İslam’ı sağlam biçimde bulamazdık. Kuran, İnsan eliyle bozulmuş eski tevhid ehli nebilerin, birbirini teyid ve tastik ederek oluşturduğu dinin doğrusunu bizlere sunar....

  ve asıl olan bu tür soruların vesvese doğrultusunda beyni yormasıdır....bizler mükellef olduğumuz konularda okuyup onlar üzerinde çalışmamız bizler açısında daha hayırlı olucağına inanıyorum..kuran-ı kerimin özellikleride yazıyorum...selametle kalın

  Kur'an-ı Kerim'in Özellikleri

  En son ve en büyük peygamber Hz. Muhammed (s.a.s.)'e Allah tarafından gönderilen Kur'an-ı Kerim müslümanlığın kutsal kitabıdır.

  Kur'an-ı Kerim'i diğer ilâhi kitaplardan ayıran ve üstün kılan birçok özellikler vardır.

  Bu özelliklerin başlıcaları şunlardır:

  a) Kur'an-ı Kerim Peygamberimize indiği gibi hiç bir değişikliğe uğramadan bize kadar gelmiştir. Kıyamete kadar da bozulmadan devam edecektir.

  Öteki kutsal kitaplardan bazıları tamamen kaybolmuş, bazıları da birçok değişikliklere uğrayarak bozulmuş ve hiçbiri Allah'tan gönderildiği gibi muhafaza edilememiştir.

  Kur'an-ı Kerim'i koruyacağını Yüce Allah, şu ayetle teminat altına almıştır:

  "Kur'an-ı sana Biz indirdik, onun koruyucusu da Biziz".

  Gerçekten de Allah, kutsal kitabımız Kur'an-ı Kerim'i günümüze kadar korudu, kıyamete kadar da koruyacaktır.

  b) Kur'an-ı Kerim toplu olarak değil, zaman ve olaylara göre ayetler ve sûreler halinde parça parça inmiştir. Bu durum, onun kolayca ezberlenmesini ve anlaşılmasını sağlamıştır.

  c) Kur'an-ı Kerim son ilahî kitaptır. Ondan sonra başka kitap gelmeyecektir. Kur'an'ın hükümleri kıyamete kadar geçerli olacak, değişmiyecektir. Önceki kitaplar ise belirli bir zaman için gönderilmişti.

  d) Kur'an-ı Kerim, bütün insanlığa gönderilen bir kitaptır. Her asrın ihtiyaçlarını karşılayacak hakikat ve hikmetlerle doludur.


 3. Misafir
  Diğer peygamberlere inen kitaplar nasıl tahrip olup doğru yoldan sapmış iseler Kuran da tahrip olsaydı halimizi düşünemiyorum Allah korusun.

+ Yorum Gönder
kuran ı kerim olmasaydı ne olurdu