+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Kim küçüklerimize rahmetmez büyüklerimizi de saymazsa o bizden değildir hadisi hakkında Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Kim küçüklerimize rahmetmez büyüklerimizi de saymazsa o bizden değildir hadisi hakkında

  Sual: Rahmet Etmeyene Rahmolunmaz
  Ebu Hureyre dedi ki: Resulullah (s.a.v)’ın huzurunda bulunuyorduk. Bu arada Hazret durmadan henüz küçük yaşta olan Hasan ve Hüseyin’i öpüyordu. Hazret’in bu hareketini gören Uyeyne: “Ya Resulullah (s.a.v), benim on çocuğum vardır. Ben şimdiye kadar onların hiçbirini asla öpmemişim” dedi. Hazret bu sözü duyunca çok sinirlendi, öyle ki çehresinin rengi değişti ve: “ Kim rahmetmezse, ona rahmolunmaz; eğer Allah rahmeti kalbinden almışsa, benim sana yapacak bir şeyim yoktur; kim, küçüklerimize rahmetmez, büyüklerimizi de saymazsa, o bizden değildir” buyurdu. hadis sayısı kaçtır? ? 2. mumsema
  aydınlatmaya devam...

  Cevap: "Kim, küçüklerimize rahmetmez, büyüklerimizi de saymazsa, o bizden değildir” hadisi hakkında


  Reklam  Cevap:
  Rahmet Etmeyene Rahmolunmaz
  Ebu Hureyre dedi ki: Resulullah (s.a.v)’ın huzurunda bulunuyorduk. Bu arada Hazret durmadan henüz küçük yaşta olan Hasan ve Hüseyin’i öpüyordu. Hazret’in bu hareketini gören Uyeyne: “Ya Resulullah (s.a.v), benim on çocuğum vardır. Ben şimdiye kadar onların hiçbirini asla öpmemişim” dedi. Hazret bu sözü duyunca çok sinirlendi, öyle ki çehresinin rengi değişti ve: “ Kim rahmetmezse, ona rahmolunmaz; eğer Allah rahmeti kalbinden almışsa, benim sana yapacak bir şeyim yoktur; kim, küçüklerimize rahmetmez, büyüklerimizi de saymazsa, o bizden değildir” buyurdu. hadis sayısı kaçtır?
  Hadis sayısını tam hatırlamıyorum ama Sahihi buhari ve Rüdani de bir kaç farklı rivayet okumuştum.

+ Yorum Gönder