+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Alçak gönüllü olmak ile ilgili hadisler Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Alçak gönüllü olmak ile ilgili hadisler


 2. Galus
  Devamlı Üye

  Cevap: alçak gönüllü olmak ile ilgili hadisler


  Reklam  Cevap: Peygamber Efendimizin Alçak Gönüllü Olma ile İlgili Hadis'i Şerifleri
  ALÇAK GÖNÜLLÜ OLMA

  7234 - İbnu Abbâs (R.a) anlatıyor: "Resülullah (S.a.v) buyurdular ki: "Allah Teâla hazretleri buyurdular ki: "Büyüklük benim ridamdır, azamet de benim izarımdır. Kim, bunlardan birinde benimle iddialaşmaya kalkarsa, onu cehenıneme atarım."
  7235 - Ebu Sa'îdi'l-Hudri (R.a) anlatıyor: "Resülullah (S.a.v) buyurdular ki: "Kim Allah Teâla hazretlerinin rızası için bir derece tevazu izhar eder (alçak gönüllü) olursa, Allah, onu bu sebeple, bir derece yükseltir. Kim de Allah'a bir derece kibirde bulunursa, Allah da onu bu sebeple bir derece alçaltır, böylece onu esfel-i safilîne (aşağıların aşağısına) atar."
  7236 - Hz. Enes (R.a) anlatıyor: "Medine ehlinden bir cariye bile Resülullah (S.a.v)'ın elinden tutardı ve Aleyhissalatu vesselâm elini onun elinden çekmezdi de, cariye ihtiyacı için, O'nu Medine'nin istediği semtine çeker götürürdü. (Resülullah tevazu gösterir, itiraz etmezdi)."


 3. Misafir
  esselamun aleykum burda cariyenin ihtiyacinin ne oldugunu anlamadim

 4. Misafir
  Güzelmiş saolun

+ Yorum Gönder
alçak gönüllülük ile ilgili hadisler,  alçak gönüllülükle ilgili hadisler,  alçak gönüllülük ile ilgili hadis,  alçak gönüllülük ile ilgili ayetler,  alçak gönüllülük ile ilgili hadis ve ayetler,  alçak gönüllülük ile ilgili hadisi şerifler,  alçakgönüllülük ile ilgili hadisler