+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Akşam ezanı neden hızlı okunur Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Akşam ezanı neden hızlı okunur


 2. Galus
  Devamlı Üye

  Cevap: Akşam ezanı neden hızlı okunur


  Reklam  Cevap: Akşam namazı ezanı neden erken okunur hikmeti nedir?

  Bunda bazı hikmetler saklıdır. Fakat, Akşam Namazının farzının önce olması ve uzatılmadan kılınmasının bir hikmeti, akşam vaktinin kısa ve meşguliyetin yoğun olmasıdır. İnsanlar işlerinden eve gelmiş, yemek ve diğer telaşların olması nedeniyle, ihtiyat için farz öne alınmış olabilir.

  Ayrıca akşam güneşin batışı insana ölümü ve kıyameti hatırlatmakta ve ölümlü dünyada ibadetlerimizi yaparken tembellikten kurtulup bizi acele ile ibadete yönelmemizi sağlamaktadır.

  Sorularla İslamiyet


 3. Misafir
  Herkes gazel okuyor.kiyamet akşam ezaninda kopacak diye.pe kaladunyanin dogusunda sabah olurken batisinda akşam olacak.pekala kiyamet her yerin akşamina gore ayri ayrimi kopa cak.bunlarin hicbiri degil.günesin gorevini aksam vakti bitirdigini ısı ve ışık vermez hale gelerek karar dıgı,yani söndügü bir anda dünya nin heryerinde akşam olacak,işte o zaman kıyamet kopacak.bu se beble akşam ezanı hızlı okunur.mu kıtasıda akşam vaktin de sulara gömülüp yüz milyon kisi ,ayrica yanardag patlamasi ile tas lasan insanlarda aksam vaktinden sonra helak olmuşlardır.bakiyo rum bazı islam din adamlari man tik yurutmedem yorum yapmislar.hani islam dini mantik dini idi. Beyler Allah akil vermiş düsünun diye.kuranda acikca belirtecekmiydi kıyamet şu saatte kpopacak diye.gecmiste helak olan kavimlerin helak oluslarida hep aksam sonrasidir.dusunsenize zifiri karanlikta yolunuzu nasil bulur kacarsiniz.beyler biraz kafa yorun.

+ Yorum Gönder
akşam ezanı neden hızlı okunur,  akşam ezanı neden erken okunur,  akşam ezanı niye hızlı okunur,  akşam ezanı neden çabuk okunur,  akşam ezanı neden kısa okunur,  akşam ezanı neden hızlı okunuyor,  akşam ezanı neden hızlı okunur diyanet