Konusunu Oylayın.: Evlilik İçin Zorlama Yapmak Doğru Mudur?

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
Evlilik İçin Zorlama Yapmak Doğru Mudur?
 1. 10.Mart.2012, 07:45
  1
  Misafir

  Evlilik İçin Zorlama Yapmak Doğru Mudur?


  Evlilik İçin Zorlama Yapmak Doğru Mudur? Mumsema Evlilik İçin Zorlama Yapmak Doğru Mudur?


 2. 10.Mart.2012, 07:45
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  Evlilik İçin Zorlama Yapmak Doğru Mudur?

 3. 10.Mart.2012, 15:39
  2
  Muhasibi
  Devamlı Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 22.Ağustos.2007
  Üye No: 12
  Mesaj Sayısı: 15,774
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 159
  Bulunduğu yer: Gönlümün Mürekkep Lekeleri'de Fikir İşçisi

  Cevap: Evlilik İçin Zorlama Yapmak Doğru Mudur?
  SORU: Selamünaleyküm hocam, ben 82 doğumlu evli bir erkeğim. Benim 83 doğumlu bir kız kardeşim var bugüne kadar kendine göre talipleri çıktı ve hiçbirini kabul etmedi. Ben evlenmesi gerektiğini ayetlerle ve hadislerle anlatmaya çalışıyorum. Annem de bana karşı çıkıyor bir kız kardeşine bakamayacak mısın, ne diye evlendirmeye çalışıyorsun diye? Ve bu konuda annem ve kızkardeşimle tartışıyoruz. Bu konuya dahil olmalı mıyım yoksa onları kendi hallerine mi bırakmalıyım? Bu arada benim 42 yaşında bekar bir de halam var, sanırım kız kardeşim halamızı örnek alıyor. Ne yapacağımı şaşırdım, Rabbim beni bundan sorumlu tutar mı?CEVAP: Selamünaleyküm.
  Sakın, ağabey olarak, hele babanız sağken bu işe karışmayın. Ağır bir yanlış yaparsınız. ‘Tamam anneciğim, sen doğru diyorsun’ deyin, bunu kapatın. 4. 10.Mart.2012, 15:39
  2
  Devamlı Üye  SORU: Selamünaleyküm hocam, ben 82 doğumlu evli bir erkeğim. Benim 83 doğumlu bir kız kardeşim var bugüne kadar kendine göre talipleri çıktı ve hiçbirini kabul etmedi. Ben evlenmesi gerektiğini ayetlerle ve hadislerle anlatmaya çalışıyorum. Annem de bana karşı çıkıyor bir kız kardeşine bakamayacak mısın, ne diye evlendirmeye çalışıyorsun diye? Ve bu konuda annem ve kızkardeşimle tartışıyoruz. Bu konuya dahil olmalı mıyım yoksa onları kendi hallerine mi bırakmalıyım? Bu arada benim 42 yaşında bekar bir de halam var, sanırım kız kardeşim halamızı örnek alıyor. Ne yapacağımı şaşırdım, Rabbim beni bundan sorumlu tutar mı?CEVAP: Selamünaleyküm.
  Sakın, ağabey olarak, hele babanız sağken bu işe karışmayın. Ağır bir yanlış yaparsınız. ‘Tamam anneciğim, sen doğru diyorsun’ deyin, bunu kapatın.

+ Yorum Gönder