+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Cinsel ilişkiye girildiği zaman, dinimize göre ortamın karanlık olması mı gerekiyor? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Cinsel ilişkiye girildiği zaman, dinimize göre ortamın karanlık olması mı gerekiyor?


 2. Hoca
  erimeye devam...

  Cevap: Cinsel ilişkiye girildiği zaman, dinimize göre ortamın karanlık olması mı gerekiyor?


  Reklam  Cevap: Böyle bir şart yoktur; ancak bu konuda bazı tavsiyeler vardır. Cima/cinsel ilişki esnasında üzerin örtülü olması ve fazla ışıklı olmamsı önerilir.

  Soyunma sırasında, utanma duygularının korunması için, bu işin perdelenmesi gerekir. Bunun için ya lamba söndürülmeli veya az ışıklı gece lambası bulundurulmalıdır. Çıplak vücutla ortada görünmenin vereceği sıkıntıyı hesaba katmalıdır. Bu durum edebe de aykırıdır.

  Bazı erkekler, zifaf gecesinde hem kendi vücutlarını teşhir eder, hem de kadını tamamen soyarak, kaba ve hoyratça davranışlarıyla, gelini sıkıntı içinde bırakırlar. Bu çok yanlıştır. Soyunma olayında, ayakta büsbütün soyunmaya kalkışmamalı, yalnız üstteki kaba elbiseler çıkartılmalıdır. İç çamaşırlar, yorgan altına girdikten sonra çıkarılmalıdır.

  İlişki öncesinde gözler malum hisleri kamçılayıcı meşru şeyler görmeli, duygulara kötü tesir edecek görüntülere takılmamalıdır. Mesela bu vakit gece ise, o andaki mekanın fazla ışıklı olmaması, ışığın söndürülmüş veya -gece lambası gibi- azaltılmış olması uygun olur.
  S.İslamiyet

+ Yorum Gönder