Konusunu Oylayın.: İnanan bir müslüman kadın ile inanmayan yani ataist bir erkeğin evliliklerinde dini nikah yapılacak olursa bu dini nikah geçerli olur mu?

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi
İnanan bir müslüman kadın ile inanmayan yani ataist bir erkeğin evliliklerinde dini nikah yapılacak olursa bu dini nikah geçerli olur mu?
 1. 03.Mart.2012, 21:46
  1
  Misafir

  İnanan bir müslüman kadın ile inanmayan yani ataist bir erkeğin evliliklerinde dini nikah yapılacak olursa bu dini nikah geçerli olur mu?


  İnanan bir müslüman kadın ile inanmayan yani ataist bir erkeğin evliliklerinde dini nikah yapılacak olursa bu dini nikah geçerli olur mu? Mumsema İnanan bir müslüman kadın ile inanmayan yani ataist bir erkeğin evliliklerinde dini nikah yapılacak olursa bu dini nikah geçerli olur mu? Yani burda ataist erkek inanmıyorum ama müslüman kadın için dini nikah kıyarım diyor. Hal böyle olunca caiz olmayan müslüman kadın ile atais erkeğin evliliği dini nikah kıyıldı diye caiz olurmu?


 2. 03.Mart.2012, 21:46
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  İnanan bir müslüman kadın ile inanmayan yani ataist bir erkeğin evliliklerinde dini nikah yapılacak olursa bu dini nikah geçerli olur mu? Yani burda ataist erkek inanmıyorum ama müslüman kadın için dini nikah kıyarım diyor. Hal böyle olunca caiz olmayan müslüman kadın ile atais erkeğin evliliği dini nikah kıyıldı diye caiz olurmu?

 3. 04.Mart.2012, 01:02
  2
  Muhasibi
  Devamlı Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 22.Ağustos.2007
  Üye No: 12
  Mesaj Sayısı: 15,774
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 159
  Bulunduğu yer: Gönlümün Mürekkep Lekeleri'de Fikir İşçisi

  Cevap: İnanan bir müslüman kadın ile inanmayan yani ataist bir erkeğin evliliklerinde dini nikah yapılacak olursa bu dini nikah geçerli olur mu?
  Müslüman bir kadının müslüman olmayan bir erkekle evlenmesi caiz olmadığından aralarında kıyılan nikah geçersizdir.


 4. 04.Mart.2012, 01:02
  2
  Devamlı Üye  Müslüman bir kadının müslüman olmayan bir erkekle evlenmesi caiz olmadığından aralarında kıyılan nikah geçersizdir.
+ Yorum Gönder