+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Erkeğin, karısının hakaretine ve fiziksel şiddetine karşılık vermeyip yasal yollara başvurması kişiliğinde bir bozulma olduğunun ifadesimidir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Erkeğin, karısının hakaretine ve fiziksel şiddetine karşılık vermeyip yasal yollara başvurması kişiliğinde bir bozulma olduğunun ifadesimidir?

  Sual: Karım bana sürekli hakaret ediyor fiziksel siddet uyguluyordu.ben bunları müsbet delillerle kanıtladım.şimdilerde bana kişilik testleri uygulanıyor.bir erkeğin karısının hakaretine ve fiziksel şiddetine aynı şekilde karşılık vermeyip yasal yollara başvurması o erkeğin kişiliğinde bir bozulma olduğunun ifadesimidir.saygılarımla ? 2. Yetim
  Hadimul Müslimin

  Cevap: erkeğin, karısının hakaretine ve fiziksel şiddetine karşılık vermeyip yasal yollara başvurması kişiliğinde bir bozulma olduğunun ifadesimidir?


  Reklam  Cevap: Kardeş öncelikle Allah yardımcın olsun diyorum.Öncelikle eşinin sana zulmetmesi ve buna bir tepki vermemen tabii ki kişiliğinde bir zedelenme baş gösterir.Eşine vur-kır demiyorum ama sana vurmasına,hakaret etmesine de engel olman gerekirdi bir erkek olarak!..Bir kadının bırakın kocasına vurmasını onun erkekliği ile rencide etmesi bile kişinin psikolojisinin bozulmasına sebep verebilir.Kusura bakma ama sana hakaret edip fiziksel davranmasını ispatlaman hiçbir şeyi değiştirmez.Kaldıki eşler arasında olan olayları başkalarına anlatması,şikayet etmesi ek olarak yanlış bir harekettir.Sonuçta o senin namusundur ve anlaşamadığın konularda önce kendisiyle oturup detaylıca konuşmanız lazımdır. Yine de anlaşamıyorsanız ve çıkış yolu yoksa eğer talak -Allah'ın hoşuna gitmeyen helal- ile yollarınızı ayırırsınız.

 3. kibrit
  Devamlı Üye
  Kardeşim "kadın milletine çok yüz verirsen tepene binerler".

  Gidip şikayet etmen ise kişiliğinde mi mayanda mı artık bilemiyorum bir bozulma meydana geldiğinin emaresi.

  Önce hanımını bir sakinleştir uygun bir yöntem ile.

  Laf anlıyorsa anlat anlamıyorsa en azından kendini ezdirme ve fiziksel şiddete maruz bıraktırma kendini.

  Baktın o da olmuyor boşan. Böyle evlilik mi olur? Eve mi gidiyorsun, ringe mi çıkıyorsun.

 4. Galus
  Devamlı Üye
  eşlerin evlilik hayatlarında bazen kırılganlıklar bazen küsmeler bazende kavgalar olur, tabi aşırısına kaçmamak şartı ile,kardeşim siz en başta hata yaptınız diye bilirmiyiz,tamam hakkınızı arayın fakat önce konuşup anlaşmak gerekir,bir çıkış yol aranır,ama yok benim buna gücüm yetmiyor diyorsanız o size kalmıştır...
  Eve mi gidiyorsun, ringe mi çıkıyorsun
  beni güldürdün :D:D ring güzelll

 5. rana
  Aciz Kul
  Katilmiyorum, Kadin milletine yüz verirsen degil, evlendigin esi islam ahlakindan uzak birini alirsan basina gelecek olan budur.
  Bir mümine bilirki esinin rizasi olmadan cennete dahi giremicegini, esine kaldiki elini kaldiracak..
  Ruh sagligi bozuk olmali, yardim almasi gerek.
  Kendinede ne vurdur nede vur.


 6. süper melle
  Devamlı Üye
  Katilmiyorum, Kadin milletine yüz verirsen degil, evlendigin esi islam ahlakindan uzak birini alirsan basina gelecek olan budur.Bir mümine bilirki esinin rizasi olmadan cennete dahi giremicegini, esine kaldiki elini kaldiracak.. Ruh sagligi bozuk olmali, yardim almasi gerek.Kendinede ne vurdur nede vur.
  rana kardeş bu zamanda boşanmaların çoğuda bundan dolayı olmuyor mu? İmanlı-imansız ilişkisi gibi...

 7. Misafir
  Psikiyatrik yardıma ihtiyacı olan , kişilik testine tabi tutulması gereken hangisi acaba bu gibi durumlarda

 8. rana
  Aciz Kul
  rana kardeş bu zamanda boşanmaların çoğuda bundan dolayı olmuyor mu? İmanlı-imansız ilişkisi gibi...
  aynen..
  o yüzden Kuran ve Sünnetten uzak olan her bir insandan hersey beklenir.. imanli bir insan dininden uzak biriyle asla mutlu olamaz..
  Allah bizleri imansizlardan uzak tuttsun, evlenmek isteyen kardeslere hayirli bir es nasip etsin..
  sadece sevgi yetmiyor bir yuva kurmak icin, ama bunuda malesef is isten gectikden sonra anliyor bir cogu..


 9. süper melle
  Devamlı Üye
  Psikiyatrik yardıma ihtiyacı olan , kişilik testine tabi tutulması gereken hangisi acaba bu gibi durumlarda
  Kardeşim eşinde asabilik var ise onun psikiyatri hatta uzman doktorlara başvurması lazım ama sen de bir görünsen iyi olur.
  Erkek erkekliğini,kadın da kadınlığını ve birbirlerine nasıl davranıslmasını bilselerdi bunlara hiç gerek kalmazdı.
  Yukarıdaki yorumlardaki iman-imansızlık ilişkisine bir gözat istersen...


 10. imamhatipli42
  Ölüm var Ölüm
  Bu gibi durumların sebebi nedir önce onu araştırmak gerekir. Eğer erkek evde ve dışarda kendine düşen işleri yapmıyorsa veya yapamıyorsa kadının gözünde beceriksiz olarak görülür ve bu da kadının hakaret ve şiddet uygulamasına yol açar. Eğer bu gibi problemler olmadığı halde şiidet ve hakaret varsa derhal kadının bir psikolojik destek alması gerekir.

+ Yorum Gönder