+ Yorum Gönder
4. Sayfa BirinciBirinci ... 345 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Allahumme salli ala seyyidina Muhammed ne demektir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Yorum: Allahumme salli ala seyyidina Muhammed ne demektir?

  Yorum: Allahumme salli ala seyyidina Muhammed ne demektir? ile ilgili yazı Yudumla.com
  merhaba bazen çok sınırlı oluyorum ve ofkemi kontrol edemiyorum ve mantıklı düşünemiyorum yardım ederseniz sevinirim.

 2. Misafir

  Yorum: Allahumme salli ala seyyidina Muhammed ne demektir?


  Reklam  Allahumme sallı ala seyidine muhammet ve ala seyıdıne muhammet....seyyidine ne demek kullanmak gereklimi

 3. arifselim
  Yönetici
  Buna kısaca salavat denir. Salavat peygamberimiz Hz. Muhammed aleyhisselama karşı gösterilen bir sevgi işaretidir. Onun ismi anıldığında söylenir ve çok sevabı vardır. Bu aynı zamanda kuranı kerimde de geçer ve söylememiz istenir.

  Salavatın anlamı kısaca şudur:
  Ey Allahım ! Efendimiz, büyüğümüz Muhammed'e, evladu iyaline, ashabına salatu selam eyle. (Rahmet et, selametlik ver.)

 4. merve2238
  Üye
  Selamun Aleykum benim birde bir sorum olacaktı ?
  Bende rüyamda peygamber efendimizi gormeyii çok istiyorum ama bunun için ne yapmalı veya ne dua okumaliyim .bende salavati şerif çok cekiyorum sureler okuyorum namazimi kılıyorum haber namazı kılıyorum bugün dün gece yine niyetlendim rüyamda beyaz bir cübbe giy.is sırtı dönük biri uyandığında amca dedim ? Efendimiz olsaydı derdim o huşu yu hisseddrdim diye dusndum bu arda hepinizin casi mübarek olsun kardeşlerim bu mübarek gunde rabbim cenneti alayı görmeyi nasip etsin inşallah günahlarimizi af eylesin inşallah amin amin amin

 5. arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam kardeşim. Allah hem rüyanda hemde cennetinde peygamber aleyhisselamı görmeyi nasip eylesin. Rüyada görmek için ancak dua edilebilir. Rüyada görüldüğünde o rüya sahih bir rüya olur. Yani şeytan rüyada bile kendini peygamberin yerine gösteremez.

 6. merve2238
  Üye
  Allah razı olsun abi ozaman gerçekten arkası dönük olan amca diye bagirdigim efendimiz mi ?? ��������

 7. arifselim
  Yönetici
  Amin Allah senden de razı olsun. Eğer onun peygamber aleyhisselam olduğu hissi içine doğmuşsa bu rüyadaki odur manasındadır. Herşeyi hakkıyla ancak Allah bilir.

 8. Misafir
  ya siz burda rüyaları yorumlamışsınız benimkinide yorumlarsanız sevinirim adım berke Rüyamda Kadir Gecesi'idi camiye yetişemicem diye korkmuştum ama evde abdest almamıştım annem bir kaç dağınık harf söyledi şöyle bir şeydi sanırım bgttd diyince abdest alıyorsun dedi ondan sonra camiye çok hızlı koşuyordum caminin orda babamı gördüm sonra camiye girdim üst kata çıkarken abdestim bozuldu sonra camide abdest aldım bir de çok karışık rüyalar görüyorum neden

 9. arifselim
  Yönetici
  Rüyan senin için hayırlı bir rüyadır. Rüyayı gören kişinin, huzursuzluk çıkaran durumlardan Allah’ın yardımı ile kurtulacağına tabir edilir. İnsan zaman zaman karışık rüyalar görmesi normaldir. En doğrusunu Allah bilir.

 10. Misafir
  Merhaba bende rüyamda iki defa mekkeyi gördüm oralara gittim tavaf ettim ve sonra ak sakallı dede gördüm emrah ben öbür taraftan geliyorum senn hic bi sucun günahın yok yorularsaniz sevinirim

 11. arifselim
  Yönetici
  Merhaba kardeşim bu çok hayırlı bir rüyadır. Bir kişi eğer rüyasında Kebe’yi tavaf ettiğini görürse o kişi Allah’ın her türlü lütfu ile karşılaşır ve ona el açıp ettiği tüm duaların da kabul olduğunu görür diye ifade edilir. En doğrusunu Allah bilir.

 12. Misafir
  Yorum: Allahumme salli ala seyyidina Muhammed ne demektir? ile alakalı yazı mumsema.com Yorum: Allahumme salli ala seyyidina Muhammed ne demektir?
  SELAM
  BENİM BİR SORUM OLACAK!
  benim kalbim eskiden çok saf ve temizdi, şimdi o eski günlerime dönmek istiyorum
  bir türlü başaramıyorum kalbimden kafamdan hep kötü şeyler geçiyor bunu nasıl yenerim ben
  kalbimin çok iyi ve temiz olmasını istiyorum kafamdan hep iyilik geçmesini istiyorum,

  bana tavsiyeniz nedir .
  şimdiden çok teşekkür ederim hakkınızı helal edin.

+ Yorum Gönder
4. Sayfa BirinciBirinci ... 345 ... SonuncuSonuncu
allahümme salli ala seyyidina muhammed,  allahumme salli ala seyyidina muhammed,  allahümme salli ala seyyidina muhammedin,  allahümme salli ala seyyidina muhammed anlamı,  allahümme salli ala seyyidina muhammedin ve ala ali seyyidina muhammed,  allahümme salli ala seyyidina muhammed ne demek,  allahümme salli ala muhammed