+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Egzama Bebeklik Döneminde Başlayabilir mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Egzama Bebeklik Döneminde Başlayabilir mi?


 2. Muhasibi
  Editör

  Cevap: Egzama Bebeklik Döneminde Başlayabilir mi?


  Reklam  Cevap: Kaşıntı, kızarıklık, su dolu kabarcıklar egzama hastalarının en önemli şikayetleri arasında sayılıyor. Yaygın bir hastalık olan egzamanın daha çok yetişkinlerde görüldüğü bilinse de, bebeklik döneminde de görülüyor.
  Kadıköy Şifa Tıp Merkezi Ataşehir Dermatoloji Uzmanı Dr. Rukiye Kaymaz, egzama hakkında kapsamlı bilgi veriyor ve en çok merak edilen soruları yanıtlıyor.
  Egzama terimi tahriş olmuş deriyi tanımlayan genel bir kavramdır. ekolay’dan alınan habere göre, akut egzama kırmızı, su dolu kabarcıklar şeklinde ve sızıntılı, kronik egzama kabuklu, kalın ve kahverengimsi olabilir. Egzama genellikle kaşıntılıdır. İritan kontakt egzama, alerjik kontakt egzama, nummuler egzama, atopik egzama gibi birçok formu görülebilir. Burada daha çok, sıklığı modern yaşam koşulları nedeniyle giderek artan ve bebeklikten itibaren rastladığımız atoopik dermatitten bahsetmek gerekir.


+ Yorum Gönder