+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Sivrisinek ısırması abdest bozarmı Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Sivrisinek ısırması abdest bozarmı

  Sual: Sivrisinek ısırması abdest bozar mı ? sivrisineğin ısırması bir kişinin abdestini bozar mı açıklar mısınız ? ? 2. bekir34
  Eğri ok, doğru yol almaz

  Cevap: sivrisinek ısırması abdest bozarmı


  Reklam  Cevap: Sinek ısırmasıyla çıkan kan'dan dolayı abdest bozulmaz. Önden ve arkadan gayri bir yerden kan çıkıp, iğne ucu gibi çıktığı yerde kalır, etrafa dağılmazsa, bu kan abdesti bozmaz. Bu kanın el veya pamuk ile silinmesi de zarar vermez.
  Selam ve dua ile...
  Sorularla İslamiyet


 3. berkehan
  Emekli
  sivrisinek kanımızı toplu iğne ucundan daha fazla emdikten sonra,bu sineği görüp öldürdüğümüzde sivrisinekten çıkan kan abdestimizi bozmuş olurmu??

 4. Fetva Meclisi
  Moderatör
  Sivrisinek kan emdiğinde abdest bozulur mu?

  Sinek, sivrisinek ya da büyük eşek arısı insanın her hangi bir uzvundan kan emdiğinde abdest bozulmaz.[1] Bu, namaz ya da namaz dışı durumlarda değişmez.[1] Âlim b. el-Alâ, el-Fetâva’t-Tâtârhâniyye, I, 66; Ayrıca bkz. eş-Şeyh Nizamuddin, el-Fetâvâ’l-Hindiyye, I, 13.

+ Yorum Gönder
sivrisinek ısırması abdesti bozar mı,  sinek ısırması abdesti bozar mı,  sıvrısınek ısırması abdest bozar mı,  sivrisinek abdesti bozar mı,  sinek bocek isirigi abdesti bozar mı ,  sivrisinek ısırması abdest bozar mı,  sinek ısırınca abdest bozulur mu