+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Kadının adeti bittikten sonra gusletmeden cima yapılır mı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Kadının adeti bittikten sonra gusletmeden cima yapılır mı?


 2. arifselim
  Yönetici

  Cevap: Kadının adeti bittikten sonra gusletmeden cima yapılır mı?


  Reklam  Cevap: Aleykum selam kardeşim. Adet bittikten sonra hanefi mezhebine göre gusül almadan sadece avret yerlerini temizleyerek kadın kocası ile ilişkiye girmesi caizdir. Şafiilere göre ise önce gusletmesi gerekir. Adetli olan kadın eşini eli ile tatmin etmesi caizdir.

 3. Misafir
  erkek eşi adetliyken onu eliyle boşaltabilir mi? Bilgi verir misiniz

 4. arifselim
  Yönetici
  Erkek veya kadın birbirlerini eşler olarak el ile tatmin etmeleri caizdir. Bu kişinin kendisini tatmin etmesi gibi değildir. Ancak Adetli olan kadının diz ile göbeği arasının açılması çıplak bir halde dokunulması haramdır.

+ Yorum Gönder
Adet bitince gusül almadan ilişkiye girilirmi ,  adet bittikten sonra gusül abdesti almadan ilişkiye girilirmi,  adeti biten kadın abdest almadan ilişkiye girebilir mi,  adet bitince abdest almadan ilişkiye girilirmi,  adet bittikten sonra abdest almadan ilişkiye girilirmi,  adet bitiminde gusul abdesti almadan ilişkiye girilirmi,  adet bittikten sonra gusül almadan ilişkiye girilirmi