+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Sirke sineklerinin tüylenmesi, kanatların körelmesi ve DNA’dakı bilginin artması, canlının evrim geçirmesi demek değil midir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Sirke sineklerinin tüylenmesi, kanatların körelmesi ve DNA’dakı bilginin artması, canlının evrim geçirmesi demek değil midir?


 2. Muhasibi
  Editör

  Cevap: Sirke sineklerinin tüylenmesi, kanatların körelmesi ve DNA’dakı bilginin artması, canlının evrim geçirmesi demek değil midir?


  Reklam  Cevap: Sirke sineklerinde mutasyonlarla meydana gelen tüylenmeler ve kanatların körelmesi, anormal yapılardır. Bunlar canlıya faydalı değil, zararlıdır. Bu yapılar, DNA’ya yeni bilgi eklenmesiyle değil, mevcut genetik yapının uzayda ağır radyasyon etkisine maruz bırakılması sonucu ortaya çıkan bir takım anormalliklerdir.
  Zaten bu sinekler normal üreme ortamına bırakıldığı zaman, tekrar normal yapılarını kazanmıştır.

  Sirke sinekleri üzerinde yapılan deneyler evrim iddialarını desteklememiştir.

  Evrimcilerin iddialarına göre, uzun süreli radyasyon etkilerine maruz bırakılan sineklerden başka canlıların meydana geleceği yönünde idi. Uzayda bu sineklere uygulanan radyasyon etkisi, normal tabiat şartlarında milyonlarca senede görülebilecek tarzda idi.

  Buna rağmen sirke sineklerinin temel yapılarında herhangi bir değişiklik gözlenmemiştir.
  Prof. Dr. Adem Tatlı

  Selam ve dua ile...
  Sorularla İslamiyet


+ Yorum Gönder