+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Peygamberimizi en güzel şekilde nasıl anlatırız Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Peygamberimizi en güzel şekilde nasıl anlatırız


 2. Muhasibi
  Editör

  Cevap: peygamberimizi en güzel şekilde nasıl anlatırız


  Reklam  Cevap: Peygamberimizi Bu Çağda Nasıl Anlatabiliriz?

  Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslam Tarihi Ana Bilim Dalım öğretim üyesi Prof.Dr. Hüseyin Algül, Hz. Muhammed (sav)’i iyi ve doğru bir şekilde dünyaya anlatmak için iyi anlamak gerektiğini söyledi. Sakarya Eğitimciler Derneği (SEDER) tarafından düzenlenen 'Peygamber Sevgisi' konulu konferansta konuşan Algül "Günümüzde bazı insanlar peygamberimizi karikatürlerle şiddet yanlısı olarak göstermeye çalışıyorlar. Allah kullarına çok şefkatli ve merhametlidir. Allah peygamberimizi de şefkat ve merhamet peygamberi olarak göndermiştir. O'na kendi isminden iki vasıf vermiştir. Bu başka peygamberlere verilmiş bir özellik değildir. O da insanlara karşı çok şefkatli ve merhametlidir. Kendisine zarar verenlere bile beddua etmemiş, hidayet dilemiştir. Taif'te taş yağmuru altında kalmasına rağmen oradaki insanlara beddua etmemiş, Allah'tan hidayet vermesini dilemiştir. Sadece 7 gün sütünü emdiği kadının bütün hayatı boyunca geçimini sağlamıştır, sürekli ilgilenmiştir." dedi.
  Hz. Peygamberi Anlatmak İçin Dünya Lisanlarını Öğrenmeliyiz
  Rahmet peygamberini, şiddet yanlısı birisi olarak gösterenlere karşı çağın gereklerine göre mücadele edilmesi gerektiğini ifade eden Algül, bunun için dil öğrenimi ve diğer tüm imkanların kullanılması gerektiğini vurguladı.Algül şöyle konuştu: "Bunun için dünya lisanlarını öğrenmeli ve peygamberimizi dünyaya doğru bir şekilde anlatmalıyız. Ayrıca çağın tüm iletişim ve diğer imkanlarından faydalanmalıyız. Peygamberimiz içimizden biriydi. Tebliğde bütün zorluklara rağmen yaşantısıyla örnek bir nesil meydana getirdi. Çünkü o önce kendi yaşadı. Peygamberimiz Allah'ın kullarına düşkünlüğü gibi insanlara düşkündü. Böyle bir peygamber nasıl şiddet yanlısı olarak gösterilebilir." Peygamberimizi çok sevmemiz gerektiğini, O'nu sevmenin Allah'ın sevdikleri listesine girmemizi sağlayacağını dile getiren Algül, "O'nu sevmek günahlarımızın bağışlanmasına vesile olur. Peygamberimiz bizi ilahi muhabbete, Allah sevgisine eriştiriyor." dedi.
  (Timeturk)
+ Yorum Gönder
peygamberimizi nasıl anlatırız,  peygamberimizi en güzel nasıl anlatırız