+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Bebekler, Sözcükleri anlamaya 6 aylıkken başlıyorlar Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Bebekler, Sözcükleri anlamaya 6 aylıkken başlıyorlar


 2. Hoca
  erimeye devam...

  Cevap: Bebekler, Sözcükleri anlamaya 6 aylıkken başlıyorlar


  Reklam  Cevap: Sözcükleri anlamaya 6 aylıkken başlıyorlar

  Bebekler, yetişkinlerin kastettikleri şeyleri sanılandan çok daha önce anlamaya başlıyor.  "Proceedings of the National Academy of Sciences" adlı dergide yayımlanan araştırmaya göre bebekler, yetişkinlerin kastettikleri şeyleri sanılandan çok daha önce anlamaya başlıyor.

  Araştırma, 6 ila 9 aylıkken ana dillerindeki sözcükleri ayırt etmeye başlayan bebeklerin bir konuşmanın anlamını da bir yaşına geldiklerinde tam anlamıyla kavrayabildiklerini gösterdi.

  Araştırmacılar, biri 6-9 aylık diğeri 10-20 aylık bebeklerden oluşan iki gruba iki farklı nesnenin resimlerini gösterdi ve annelerin bebeklere hangi nesnenin nerede olduğunu sormalarını istedi.

  Bebeklerin göz hareketlerini inceleyen araştırmacılar, 6-9 aylık bebeklerin yüzde 78'inin doğru nesneye baktığını gözlemledi.

  6 ila 14 aylık bebeklerde sözcükleri anlama konusunda kayda değer bir fark bulunmadığı, 14 aydan sonra kavrama becerisinin önemli oranda arttığı belirlendi.

  Daha önce bebeklerin sözcüklerin anlamını kavramaya en az 1 yaşındayken başladığı sanılıyordu.

+ Yorum Gönder