+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Sevgililer günü hediyesi Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Sevgililer günü hediyesi


 2. Fetva Meclisi
  Moderatör

  Cevap: sevgililer günü hediyesi


  Reklam  Cevap: Sevgililer gününün İslam dininde yeri ve konumu yoktur. Biliyorsunuz ki “birbirinizi sevin” diyen bir dinin mensubuyuz. Biz sevdiklerimizi her gün severiz. Bir güne sevgimizi sığdırıp 364 gün sevmemiz gerekenleri yaşadığına pişman etmeyiz. Ona zulüm yapmayız. Onu huzurlu mutlu kılmak için her günümüzde sevgimizin eseri olarak elimizden gelen tüm güzellikleri gösteririz.

  14 Şubat Sevgililer Günü, bir Hıristiyan âdetidir. Tarihçesi Valentin adlı bir papazın 14 Şubatta asılmasının yıl dönümüne dayanır. O dönemde birbirlerini seven iki insan varmış. Ve dönemin kralı onların evlenmelerini yasaklamış, bu Valentin adlı papazda bunların nikâhlarını kıyıvermiş.

  Bunu duyan zamanın kralı papaz Valentin’i astırır ve o günden bu güne Hıristiyan ve Yahudiler bu günü sevgililer günü olarak kutlar.

  Malezya fetva kurulu 14 Şubat’ı yılın en haram günü olarak 2005 yılında ilan etti. Hatta Diyanat İşleri Başkanlığımız bu fetvaya gönderme bile yapmıştır. Yani Müslümanların 14 Şubat Sevgililer Günü gibi bir günü yoktur, olmazda. Olamaz da.

+ Yorum Gönder