+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Ahiretteki durumda rabbin vereceği ceza ya da bana vereceği fayda, bana bu olayı unutturacak mıdır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Ahiretteki durumda rabbin vereceği ceza ya da bana vereceği fayda, bana bu olayı unutturacak mıdır?

  Sual: Sayin acaibamca tarafindan gönderilmistir.

  --------------------------------

  Bana kötülük yapan; ceza bulsa da, yaptığından nasiplense de bunun bana herhangi bir yararı ya da zararı olmayacaktır.Çünkü ben yapılandan zarar görmüşümdür. SORU:Ahiretteki durumda rabbin vereceği ceza ya da bana vereceği fayda, bana bu olayı unutturacak mıdır? ? 2. @mir
  âb ü kil

  Cevap: Ahiretteki durumda rabbin vereceği ceza ya da bana vereceği fayda, bana bu olayı unutturacak mıdır?


  Reklam  Cevap: İmam Ahmed b. Hanbel... Enes b. Mâlik'ten rivayet etti ki; Rasûlullah (s.a.v.) şöyle buyurmuştur:

  "Dünyadayken en çok nimete mazhar olmuş cehennemliklerden biri, kı-yamet gününde getirilip ateşe bir kez daldırılır, sonra kendisine sorulur: "Ey Ademoğlu! Hiç hayır gördün mü? Hiç nimete mazhar oldun mu?" O da şöyle cevap verir: "Hayır, vallahi Ya Rab."

  Cennetliklerden dünyadayken en çok sefalete maruz kalmış biri getirilip Cennete konulur ve kendisine şöyle sorulur: "Ey Âdemoğlu! Hiç sefalete maruz kaldın mı? Hiç sıkıntı çektin mi?" O da şöyle cevap verir: "Hayır Vallahi ya Rab. Hiç sefalete maruz kalmadım ve hiç sıkıntı çekmedim .( Müslim. Münafikun. 3/55)

+ Yorum Gönder