+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden İnsanlar maymunlardan mı türemiştir ? Darwin teorisi nedir ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  İnsanlar maymunlardan mı türemiştir ? Darwin teorisi nedir ?


 2. Galus
  Devamlı Üye

  Cevap: İnsanlar maymunlardan mı türemiştir ? Darwin teorisi nedir ?


  Reklam  Cevap: Darwin Teorisi

  Darwin herkesin bildiği gibi bir bilimcidri.Ortaya attığı "insan maymundan türemiştir" teorisi ile bilim adamlarını bile yormuştur.Ancak bu teori bilimciler tarafından çürütülmüştür, ama tam değil.Çünkü türemek evrim geçirmektir.İnsan evrim geçirmemiştir ama çoğu bitki ve hayvan evrim geçirmiştir.Örnek vereyim.Filler mamutlardan türemişlerdir.
  Bunun sebebi mamutlar alaskada yaşardı ve milyar yıl önceydi.Ancak çeşitli iklim olayları, yer kabuğu sarsılmaları mamutun evrim geçirmesine sebep olmuş ve günümüzdeki fil halini almıştır.Aynı şekilde atlarda.Örneğin atların ilk atasının kedi boyunda üç tırnaklı bir hayvan olduğunu biliyormuydunuz..İnsanlardaki evrim de şöyledir.İnsan asla maymundan türememiştir.Ancak 2 milyon yıl önceki mağara adamları ile bu günkü insanlar arsında fark vardır.Bitkilerden örnek verirsek yosunlar eskiden(milyar yıl önce) gökdelen boyundayken şimdi zor bela göbeğimize geliyorlar.Kısaca evrim vardır.Ama insan insandır.Hiç bir hayvandan türememiştir.Bunu söylemek insanın onurunu zedeler.Yani hem Darwin tarafındayım hemde Darwin karşıtıyım.Görüşlerinizi

 3. mum
  Administrator
  - Baba biz nereden geliyoruz?
  + Maymundan
  - Anne biz nereden geliyoruz?
  + Ademden
  - Babam maymun demişti ama ?
  + O babanın sülalesi

+ Yorum Gönder