+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Kötü Her Zaman Kötüdür Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Kötü Her Zaman Kötüdür


 2. Galus
  Devamlı Üye

  Cevap: Kötü Her Zaman Kötüdür


  Reklam  Cevap: Kötü Her Zaman Kötüdür
  köyün birinde çok zalim bir ağa yaşıyormuş. bu ağa her türlü zalimliği yapıp köylüyü canından bezdirir aman dedirtirmiş. seneler sonra zalim ağa yaşlanır ölüm döşeğine de köyde eziyet ettiği insanları toplar ve de derki..
  'Ben size çok eziyet ettim biliyorum. Benden ne kadar hakkı olan varsa herkes gelsin beni öteki tarafa kul hakkıyla yollamayın..'

  Köylü ne yapsın eline fırsat geçmiş sorar ne yapmamız gerekiyor diye. Ağaşöyle der,

  'ben ölünce beni bir ağaca asın, benden alacağı olan gelsin bana vursun, sövsün, dövsün, küfretsin, alacağını alsın.' Der ve ölür. Köylü şaşkın vaziyette birbirine bakarken içlerinden biri vasiyetidir yerine getirmek gerekir der.

  Köylü ağanın cesedini bir ağaca bağlar ve de ağadan alacağı olanlar toplanıp ağayı ağaca asarak dövmeye tükürmeye başlarlar. Tam o sırada geçen bir jandarma arabası olayı görür ve de jandarma orada olan köylülerin üzerine giderek 'ne yapıyorsunuz' burada der. 'Hem astınız hem de cesede eziyet mi ediyorsunuz' der ve orada bulunan köylüleri nezarete atar.

  Aralarından bir köylü komutana çıkarak şunu der; 'Komutanım bu adam yaşarken bizi çok ezdi, çok hor gördü, çok zulum etti, ölmeden evvel de bize bunları yapmamızı vasiyet etti. Biz de yaptık. Bu ağa bunları planlamış diri iken. Yaptığı eziyet yetmemiş ki ölünce bile bize eziyet etmeyi kafasına koymuş' der.

  Lakin karar sizin komutanın.

+ Yorum Gönder