+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Çıplak kadınlar daha aptaldır çıplaklık zekayı geriletir İddialarını nasıl değerlendirirsiniz Niçin tesettür? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Çıplak kadınlar daha aptaldır çıplaklık zekayı geriletir İddialarını nasıl değerlendirirsiniz Niçin tesettür?

  Sual: "Çıplak kadınlar daha aptaldır, çıplaklık zekayı geriletir." İddialarını nasıl değerlendirirsiniz? Niçin tesettür? ? 2. Galus
  Devamlı Üye

  Cevap: "Çıplak kadınlar daha aptaldır, çıplaklık zekayı geriletir." İddialarını nasıl değerlendirirsiniz? Niçin tesettür


  Reklam  Cevap: "Çıplak kadınlar daha aptaldır, çıplaklık zekayı geriletir." İddialarını nasıl değerlendirirsiniz? Niçin tesettür?


  Çıplak kadınların daha aptal olduğuna ve çıplaklığın zekayı gerilettiğine dair ilmi bir veri bilmiyoruz. Bu sebeple, ilmi dayanağı olmayan böyle bir hükmü değerlendirmeyi gereksiz buluyoruz.

  Tesettür Allah'ın emridir. Müslümanlar, Allah emrettiği için tesettüre göre giyinirler. Yani Müslümanların tesettüre riayet etmesinin sebebi, ileri zekalı olmak değil Allah'ın emrine imtisal etmektir.
  Tesettürün sağlık açısından da hikmetleri faydaları olabilir. Ancak örtünmedeki asıl sebep Allah'ın emri olmasıdır. Bazı maneviyatı zayıf insanları teşvik etmek için tesettürün faydalarından da bahsedilebilir.

  Sorularla İslamiyet

+ Yorum Gönder
çıplakkadınlar