+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Yahudiler veya Mandeistler, müslüman olmayan cennete girebilir mi ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Yahudiler veya Mandeistler, müslüman olmayan cennete girebilir mi ?


 2. Galus
  Devamlı Üye

  Cevap: Yahudiler veya Mandeistler, müslüman olmayan cennete girebilir mi ?


  Reklam  Cevap: Hristiyan ve Yahudiler cennete girecek mi? Gayri müslimler için dua edilir mi? Kafire dua olur mu? Hristiyan bir arkadaşım var, kendisi hamile, namazda ona çocuğu sağlıklı doğsun diye dua ettim, dua edebilir miyim?..


  İslamiyet'ten haberi olduğu halde iman etmeyen, Müslüman olmayan ve Müslüman olmadan ölen Yahudi ve Hristiyanlar da ebedi cehennemde kalacaklardır.

  Cehennemin de mertebeleri, dereceleri bulunmaktadır. Ateist de ebedi cehennemde kalacak, ancak bir Hristiyanla aynı tabakada olmayabilir. Cehennemde insanlar aynı azabı çekmeyecek, kimisininki daha fazla kimsi daha az olacak.

  Hristiyan veya her hangi bir gayri müslimin hidayete ermesi için dua etmek caizdir. Bu kimselerin en fazla ihtiyaç duydukları dua budur.

  Gayri müslimlerin doğacak olan çocukları veya buluğa ermemiş olan çocukları masum ve günahsız olduklarından, onlar için de dua edilebilir.

  s.islamiyet

+ Yorum Gönder