+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Hz. Süleyman'ın yemek duası Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Hz. Süleyman'ın yemek duası


 2. Hoca
  erimeye devam...

  Cevap: süleymancıların yemek duası


  Reklam  Cevap: Hz. Süleyman'ın yemek duası nasıl bilmiyorum.
  _____________________

  Peygamberimizin Yemek duaları

  Hz. Peygamber (a.s), yemeklerden sonra pek çok dua yapmıştır. Bu sebeple yemek duası ile ilgili oldukça çok hadis-i şerifler mevcuttur. Bu duaların bir kısmını birleştirerek okumakta fayda vardır şöyle ki:

  "Bize yediren, içeren, Müslüman olmayı nasib eden Allah`a hamdolsun." (Ebû Dâvud III, 475). Âllah`ım! Bize bu yediğimiz yemek sebebiyle bereket ver, hakkımızda bu yemeği mübarek kıl. Bize bu yemekten daha hayırlı olanını yedir." (Tirmizî, Daavat, 55) "Bize rızık ver, sen rızık verenlerin en hayırlısını." (Maide, 5/114). Allahım! Biz senden nimetin tamamını, kusursuz ümmeti ve ayetin devamını istiyoruz." (Ebu Davud III, 501).

  Enes b. Mâlik (r.a) anlatıyor: Rasûlüllah (a.s) şöyle buyurdu: "Yemeğini yedikten sonra şu şekilde duâ eden kimsenin geçmiş günahları bağışlanır"

  "Sarfedilen güç ve kuvvet bana ait olmadığı halde bu nimeti bana yediren, bana rızık olarak takdir buyuran Allah`â hamd olsun"(Tirmizî, Daavât, 56).

+ Yorum Gönder
süleymancıların yemek duası,  süleymancılar yemek duası ,  süleymancıların yemek duaları,  süleymancilar yemek duasi,  suleymancilarin yemek duasi,  yemek duası süleymancılar,  yemek duasi suleymancilar