+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Babam evlendi ve bize çok zulmediyor dua istiyorum Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Babam evlendi ve bize çok zulmediyor dua istiyorum

  Sual: benim babam annemin üzerine 2 kadın aldı 2side samimi arkadaşlarının eşleriydi yani başkalarının heleallerine göz koyuyor birde borç alıp ödemiyor yani dolandırıyor 5 tane daha kardeşim var ama bize bakmıyor kazancını o kadına yediriyo annemin ailesinden kalan altınları sakladığı yerden çalıp ev yaptı ablamın evlenirken takılan altınlarını aldı önce şimdi perişanız bukadar zenginken babamız bize ekmek parasını el veriyo inanmıyo kimse halimize ama durum bu daha kardeşimin boynuna öldürmek için bindini kavgaları saymıyorum ben babamın ölmesini istiyorum artık bize zorbalık yapamasın istiyorum allah kahhar ismiyle kahretsin istiyorum biliyorum hızlı ölüm için bir dua var o hayırlıysa yaşaması yaşasın diye başlayan dua dışında sizden bu duayı istiyorum ve bize dua etmenizi ? 2. Galus
  Devamlı Üye

  Cevap: Babam evlendi ve bize çok zulmediyor dua istiyorum


  Reklam  Cevap: öncelikle Allah cc sizlerin yar ve yardımcısı olsun,Allah babanızı hidayete erdirsin.

  Allah Teâlâ kalbinize huzur versin, ahretinize zarar verecek iş yapmaktan muhafaza buyursun.
  Babanıza karşı ortaya koyduğunuz tavır, her şeyden önce dünyada iken bir işinize yaramayacaktır. Siz onu bir şekilde düzeltemediğiniz gibi hakkınızı da alamayacaksınız. Bir de ahirette sizin kazancınız olacak ecirleri tüketmiş olacaksınız. Bu durumda yapacağınız en iyi şey, babanızdan mümkün olduğu kadar ve caiz olacak şekilde uzak durmaktır ki, nefretinizi şeytan kudurtmasın.
  evlatlık görevinizi yerine getirin. Böylece kazanan siz olun. Hem dünyada baba görememek hem de ahirette baba yüzünden azap çekmek neden olsun?
  Sabredin; kaç günlük dünyada yaşıyoruz. Sabredin, kazanın.

+ Yorum Gönder
babam bize zulmediyor,  babam anneme zulmediyor