Konusunu Oylayın.: Cami ve cemaatin bireye ve topluma sağladığı yararlar nelerdir?

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 27 kişi
Cami ve cemaatin bireye ve topluma sağladığı yararlar nelerdir?
 1. 09.Ocak.2012, 22:13
  1
  Misafir

  Cami ve cemaatin bireye ve topluma sağladığı yararlar nelerdir?


  Cami ve cemaatin bireye ve topluma sağladığı yararlar nelerdir? Mumsema camı ve cemaatin bireye ve kişiye sağladığı yararlar nelerdir???!!!


 2. 09.Ocak.2012, 22:13
  1
  Misafir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Misafir
  Misafir  camı ve cemaatin bireye ve kişiye sağladığı yararlar nelerdir???!!!

 3. 10.Ocak.2012, 14:40
  2
  Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 21.Ocak.2007
  Üye No: 5
  Mesaj Sayısı: 17,610
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 227
  Bulunduğu yer: the silent deserts in my soul

  Cevap: cami ve cemaatin bireye ve topluma sağladığı yararlar nelerdir?
  Temeli samimiyet, gayesi Allah (c.c)’ın ismini yüceltmek ve insanların kaynaşmasını, dayanışmasını, bütünleşmesini ve aydınlanmasını sağlamak olan bütün camiler Allah’ın evidir. Bu ulvi mekanların imarı ve ihyasınında “Allah ve ahiret gününe iman eden, namazlarını kılan, zekatlarını veren ve Allah’tan başka hiçkimseden çekinmeyen kimseler” tarafından yapıldığı, yüce Allah tarafından haber verilmektedir. İnsana benlik ve kimlik kazandıran, yaratıcısının azameti ve yüceliği karşısında özünde insan olma değerini şuur planına çıkararak, Rabbine iltica etme ve hak ile temasa geçme bilincini veren bu değerli mekanlar, bizim için deyim yerinde ise birer sığınaktır.
  Hz.Peygamberin “Şüphesiz bedende bir et parçası vardır ki, o iyi olursa bütün beden iyi olur, bozuk olursa bütün beden de bozuk olur, bilin ki o da kalptir” şeklindeki meşhur hadisiyle ortaya koyduğu kalbin, insandaki merkezi konumu ne ise, bireysel ve toplumsal yaşamımız bakımından camilerimizin konumu da o dur. 4. 10.Ocak.2012, 14:40
  2
  Silent and lonely rains  Temeli samimiyet, gayesi Allah (c.c)’ın ismini yüceltmek ve insanların kaynaşmasını, dayanışmasını, bütünleşmesini ve aydınlanmasını sağlamak olan bütün camiler Allah’ın evidir. Bu ulvi mekanların imarı ve ihyasınında “Allah ve ahiret gününe iman eden, namazlarını kılan, zekatlarını veren ve Allah’tan başka hiçkimseden çekinmeyen kimseler” tarafından yapıldığı, yüce Allah tarafından haber verilmektedir. İnsana benlik ve kimlik kazandıran, yaratıcısının azameti ve yüceliği karşısında özünde insan olma değerini şuur planına çıkararak, Rabbine iltica etme ve hak ile temasa geçme bilincini veren bu değerli mekanlar, bizim için deyim yerinde ise birer sığınaktır.
  Hz.Peygamberin “Şüphesiz bedende bir et parçası vardır ki, o iyi olursa bütün beden iyi olur, bozuk olursa bütün beden de bozuk olur, bilin ki o da kalptir” şeklindeki meşhur hadisiyle ortaya koyduğu kalbin, insandaki merkezi konumu ne ise, bireysel ve toplumsal yaşamımız bakımından camilerimizin konumu da o dur.


 5. 30.Kasım.2013, 16:51
  3
  Misafir

  Cevap: cami ve cemaatin bireye ve topluma sağladığı yararlar nelerdir?

  Teşekkürler admin


 6. 30.Kasım.2013, 16:51
  3
  Eray Yüksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Eray Yüksel
  Misafir
  Teşekkürler admin

 7. 04.Mayıs.2015, 15:39
  4
  Misafir

  Cevap: cami ve cemaatin bireye ve topluma sağladığı yararlar nelerdir?

  teşekkürler


 8. 04.Mayıs.2015, 15:39
  4
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir
  teşekkürler
+ Yorum Gönder