+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Cami ve cemaatin bireye ve topluma sağladığı yararlar nelerdir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Cami ve cemaatin bireye ve topluma sağladığı yararlar nelerdir?


 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: cami ve cemaatin bireye ve topluma sağladığı yararlar nelerdir?


  Reklam  Cevap: Temeli samimiyet, gayesi Allah (c.c)’ın ismini yüceltmek ve insanların kaynaşmasını, dayanışmasını, bütünleşmesini ve aydınlanmasını sağlamak olan bütün camiler Allah’ın evidir. Bu ulvi mekanların imarı ve ihyasınında “Allah ve ahiret gününe iman eden, namazlarını kılan, zekatlarını veren ve Allah’tan başka hiçkimseden çekinmeyen kimseler” tarafından yapıldığı, yüce Allah tarafından haber verilmektedir. İnsana benlik ve kimlik kazandıran, yaratıcısının azameti ve yüceliği karşısında özünde insan olma değerini şuur planına çıkararak, Rabbine iltica etme ve hak ile temasa geçme bilincini veren bu değerli mekanlar, bizim için deyim yerinde ise birer sığınaktır.
  Hz.Peygamberin “Şüphesiz bedende bir et parçası vardır ki, o iyi olursa bütün beden iyi olur, bozuk olursa bütün beden de bozuk olur, bilin ki o da kalptir” şeklindeki meşhur hadisiyle ortaya koyduğu kalbin, insandaki merkezi konumu ne ise, bireysel ve toplumsal yaşamımız bakımından camilerimizin konumu da o dur.


 3. Misafir
  Teşekkürler admin

 4. Misafir
  teşekkürler

+ Yorum Gönder
cami ve cemaatin birey ve topluma sağladığı faydalar,  cami ve cemaatin birey ve topluma sağladığı faydalar nelerdir,  cami ve cemaatin topluma sağladığı faydalar,  cemaatin topluma sağladığı faydalar,  cemaatin birey ve topluma sağladığı faydalar,  cami cemaatinin birey ve topluma sağladığı faydalar,  caminin ve cemaatin birey ve topluma sağladığı faydalar