+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Zina niçin haramdır? Evlenmeden önce cinsel gelişim için iyi bir tecrübedir Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Zina niçin haramdır? Evlenmeden önce cinsel gelişim için iyi bir tecrübedir


 2. Hoca
  erimeye devam...

  Cevap: Zina niçin haramdır? Evlenmeden önce cinsel gelişim için iyi bir tecrübedir, açık saçık yayınlar da izlenilip öğr


  Reklam  Cevap: Bu tür insanların hastalıkları imani konuda olduğundan, bunlarla konuşulacak olan ilk konu bu zina meselesi değil, Allah'a iman olacaktır. Aksi halde imani eksiklik giderilmeden hiç bir eksiklik giderilmez. Bir kaynaktan çıkan bir su aşağılarda bin kola ayrılsa ve kaynağına zehir atılmışsa kollarıyla uğraşmak fayda vermez. Kaynaktaki zehire mani olmak gerekir. Bunun gibi bu insanların kalbini aklını zehirleyen imansızlık hastalığını tedavi etmeden, olaylara bakış açılarını değiştirmek mümkün olmayacaktır.

  Acaba bu insanlar anneleri, kız kardeşleri için de aynı şeyi mi düşünüyorlar? Bu meseleyi yanlızca erkeklerin keyfi açısından düşünmek yanlış olur. Erkek bu tecrübeyi kiminle yapacak? Bir kadınla. Peki bu kadın kim olacak? Bu kadın birisinin kız kardeşi, birisinin eşi, birisinin annesi, birisinin çocuğu olmayacak mı?
  Bahsedilen durum insan fıtratının da kabul etmeyeceği süfli bir durumdur. Fıtratı bozulmamış hiç bir insan bunu iddia edemez.
  S.İslamiyet

 3. Misafir
  Evlilik öncesi cinsel ilişki, ister söz kesilmiş olsun, ister nişanlı olsun asla caiz değildir haramdır. Ayrıca dini nikah (imam nikahı) kıyılmadan gerçekleştirilen resmi nikah, islami açıdan geçersizdir. Yapılan zinadır.

+ Yorum Gönder