+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Anlaşmalı olarak boşanan eşlerin dini nikahı düşer mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 1
  Misafir

  Anlaşmalı olarak boşanan eşlerin dini nikahı düşer mi?

  Sual: - Anlasmalı olarak bosanan cıftlerde dını nıkah dusermı ve halen bereber yasamaları dınen dogrumudur.

  -Biz eşimle bazı nedenlerden dolayı boşandık ama bir aradayız dini nikahımız düşmüşmüdür ? 2. 2
  arifselim
  Yönetici

  Yorum: Anlaşmalı olarak boşanan eşlerin dini nikahı düşer mi?


  Reklam  Cevap: - Anlaşmalı boşanma derken sanırım mahkeme kararı ile boşamayı demek istiyorsun. Eğer bu ise bir talak sadece gideceği için geriye kalan iki talakla tekrar dini nikahlarını kıyarak evliliklerini sürdürebilirler.

  - Bu boşanma kaç talakla olmuştur bilmiyorum eğer 3 talakla olmadığı sürece dini nikahınıza yeniden dönebilirsiniz ama mutlaka bir müftülüğe gidin bilgi alın ve ona göre hareket edin.

 3. 3
  Misafir
  S.a ben esimden bosandim ama tekrar birlesmek istiyoruz ve daha 7.aydayiz...ayrica bosanmadan önce ayri gunlerde birer defa(toplamda 3 kez )boşarim dedi bosadim demedi ...biz bir araya gelebilirmiyiz yoksa tamamen bosanmismi oluyoruz....bastan bu yana aileler yuzune olay cikti ayrilmak zorunda kaldik ...ailem esime donersem ortaya hak koydular ne yapmam lazim ben dönmek istiyorum

 4. 4
  Misafir
  değerli kardeşim eğer ki bahsettiğin gibi ise,yani boşadım boş ol değil de bak boşarım seni haa boşarım gibi ise şarta bağlı olarak gelişmekte olan bir boşama bu!birde toplamda 3 defa ayrı günlerde dedi diyorsun.eğer ki o arada birlikte oldu iseniz boşanma hasıl olmadığı hükmü anlaşılıyor.tabiiki 7 ay içinde aranızda ne geçti bilemem.hakkınızda hayırlısı olsun.

 5. 5
  Misafir
  resmen boşanınca dini nikah düşer mi

  Eşimle 9 yıldır ayrıyız boşanmayı kabul etti mahkeme gününü bekliyorum dini nikah artık geçersiz sayılır mı yoksa bunun içinde bişey yapmak gerekiyor mu

 6. 6
  arifselim
  Yönetici
  Boşanmayı kabul etmekle veya uzun süre ayrı kalmakla dini nikah bitmez. Ancak erkek talak vererek bitirirse yada mahkeme kararı ile boşama gerçekleşirse o zaman nikah bitmiş olur.

 7. 7
  Misafir
  Slm esim avrupadan turkiyeye yerlesti, ben avrupadayim oglumun okulu nedeniyle, esim avrupaya sadece turis olarak geliyor, hic bir hakka sahip degil, avrupadan Emekli maasi aliyor, fakat maasinda baya kesintiler oldu sebebi biz avrupada oldugumuz icinmis. Ama esim avrupada hic bir seyden yararlanamiyor, vergi oduyor, eger bosansaniz vergiden kesinti olmiyacakmis, tr de evlendik. boyle bi durumda bosanmada Nikah gecerli olurmu, bildigim kadariyla tr de hala evli sayiliyoruz. Burda bosansak bile

 8. 8
  mum
  Administrator
  imam nikahı dusermi
  düşer diyenlerde var düşmez diyenlerde. en az bir talak gider. 3 ay içinde birbirinize dönmezseniz tamamen gider.
  Nikah gecerli olurmu
  yukardaki soruyla aynı. Bir talak gider geriye 2 talak kalır evlilik devam eder.

 9. 9
  Misafir
  Ben esimden resmi olarak ayrildim ve sdc mahkemede bir defa bosa dedi.. Ve biz hala gorusuyoruz bunun bi gunahi varmidir ?

 10. 10
  arifselim
  Yönetici
  Mahkeme ile yapılan boşama bir talak götürür. Yeniden nikah kıyarak evliliğinize devam edebilirsiniz. Dini nikah kıymadan görüşmeniz helal değildir.

 11. 11
  Misafir
  Bosanmak uzereyken esimle baristik suan resmi nikahimiz devam ediyor dini nikahimiz dusmus mudur.

 12. 12
  arifselim
  Yönetici
  Eğer boşanmayı gerektiren bir söz söylenmemişse erkek tarafından elbette evliliğinize devam edebilirsiniz. Boşanma aşamasına gelmek ve hatta boşanma davası açılsa bile nikah düşmez.

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 ... SonuncuSonuncu

resmen boşanınca dini nikah düşer mi

resmi nikahtan boşanınca dini nikah düşer mi

resmi nikahla boşanınca dini nikah düşermi

dini nikah

resmi olarak boşanınca dini nikah düşer mi

anlaşmalı boşanmada dini nikah düşer mi

bosaninca imam nikahi dusermi