+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Büyük günahlar işledim utanıyorum kendimden sıkılıyorum vicdan azabı çekiyorum bana bir akıl verin? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Büyük günahlar işledim utanıyorum kendimden sıkılıyorum vicdan azabı çekiyorum bana bir akıl verin?

  Sual: ALLAH'ın selamı üzerinize olsun...
  çok büyük günahlar işledim..utanıyorum kendimden..sıkılıyorum..vicdan azabı çekiyorum..çok kötü durumdayım..ruhi bunalım yaşıyorum..kendimden nefret ediyorum yaşadıklarımdan dolayı..RABBİM affetsin..çok üzgünüm çook... bana bir akıl verin.. acı çekiyorum tiksiniyorum kendimden.. ;(( ? 2. mslmn
  Hak din İslam'dır...

  Cevap: büyük günahlar işledim utanıyorum kendimden sıkılıyorum vicdan azabı çekiyorum bana bir akıl verin?


  Reklam  Cevap: boşuna bunalıma girmene gerek yok elbet utanmak gerekir.ancak bunalıma gircek kadar büyütme yoksa dinden soğutur şeytan seni.şeytan hep böyle anını kollar.

  Kur'an-ı Kerim'de Allah (c.c) şöyle buyurmuştur:

  De ki: Ey kendi nefisleri aleyhine haddi aşan kullarım! Allah’ın rahmetinden ümit kesmeyin! Çünkü Allah bütün günahları bağışlar. Şüphesiz ki O, çok bağışlayan, çok esirgeyendir.(Zümer Suresi 53.ayet)


 3. Misafir
  Kardeşim pişmanlık duyman Allah (cc) katında makbuldür. Namazına başla ve her namazın sonunda da "Allah ım sen af etmeyi seversin,sen af edensin beni de affet Yarabbim " diye dua et. Allah ın izniyle mükafatını görürsün, Allah (cc) yar ve yardımcın olsun İnşallah.

+ Yorum Gönder
günahlardan utanmak