+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Guslü gerektiren hususlar ve gözlerde oluşan çapak Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Guslü gerektiren hususlar ve gözlerde oluşan çapak


 2. Hoca
  erimeye devam...

  Cevap: Guslü gerektiren hususlar ve gözlerde oluşan çapak


  Reklam  Cevap: Guslü gerektiren hususlar ve gözlerde oluşan çapak

  Soru

  Cinsel uzuv sertleşmiş ise ama orgazm olunmamışsa idrar yapılırken ya da yapılmadan meni çıkabilir mi? Çıkarsa gusle gerek varmıdır? Bir de yıkanırken göz kenarında kirpikte bulunan çapak yumusuyor. Bu çapak altına su gecirir mi yoksa abdeste ve gusüle engelmidir?

  - Ağıran bir gözde çapak meydana gelir ve bu gözün daha çok dış kısmında bulunursa, yüzü yıkarken, gözler yumulduğunda dışta kalan çapağın altını yıkamak vâcib olur. Aksi halde abdest yerine getirilmiş sayılmaz. Su çapağın altını ıslatıyorsa yıkanmıştır.

  Bazen bir hastalıktan dolayı meydana gelen çapakları çıkarmak cilde zarar verebiliyor.

  Sedef hastalığının kabuğu ve çapak da, kendiliğinden hasıl olmakta ise de, tahriş etmeden, bunlar çıkarılabildiği kadar çıkarılır. Kalan kısımları abdeste ve gusle mani olmaz.

  Japon yapıştırıcı ve yağlı boya gibi maddeler ise, kolayca çıkarılamaz. Çıkarmak için deriyi kazımak da gerekmez. Deriyi tahriş etmeden, çıkarılabildiği kadar çıkarılır, kalan kısmı, abdeste ve gusle mani olmaz.
  Selam ve dua ile...Sorularla İslamiyet

 3. İslam
  Kur'an Hadimi
  çapağı yıkanmadan gidermek gerek

+ Yorum Gönder
kirpikteki çapak,  Çapak abdest geçirirmi