+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Amenerrasulü kuranda kaçıncı sayfadadır Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Amenerrasulü kuranda kaçıncı sayfadadır

  Sual: Amenerrasulü kuranda kaçıncı sayfada bilgi verir misiniz ? Kuranı kerimde amenerrasulü duasının yeri nerededir ? ? 2. Ecrinim
  Hüvel Baki..

  Cevap: amenerrasulü kuranda kaçıncı sayfadadır


  Reklam  Cevap: Amenerrasulü Bakara suresinin 285-286 nolu ayetlerinden oluşmaktadır
  Kuran-ı Kerim'in 50 sayfasında yer alır .

  Meali ve açıklaması

  285. Peygamber, Rabbi tarafından kendisine indirilene iman etti, müminler de (iman ettiler). Her biri Allah a, meleklerine, kitaplarına, peygamberlerine iman ettiler. "Allah'ın peygamberlerinden hiçbiri arasında ayırım yapmayız. İşittik, itaat ettik. Ey Rabbimiz, affına sığındık! Dönüş sanadır" dediler.
  286. Allah her şahsı, ancak gücünün yettiği ölçüde mükellef kılar. Herkesin kazandığı (hayır) kendine, yapacağı (şer) de kendinedir. Rabbimiz! Unutursak veya hataya düşersek bizi sorumlu tutma. Ey Rabbimiz! Bizden öncekilere yüklediğin gibi bize de ağır bir yük yükleme. Ey Rabbimiz! Bize gücümüzün yetmediği işler de yükleme! Bizi affet! Bizi bağış.


  KISACA AÇIKLAMASI
  Bakara Suresi’nin son iki ayetini oluşturan ve “Amenerresulü” diye anılan bu mübarek ayetler, ilahi emirler karşısında mutlak itaate yönelen müminlerin inançlarındaki sadakatlerini ifade etmektedir. Ayrıca bir önceki ayette geçen “İçinizdekileri açıklasanız da, gizleseniz da Allah sizi hesaba çekecektir” haberiyle endişeye kapılan müminlere bu ayetlerle kolaylık bahşedilmiş, mükellefiyetler hafifletilmiştir. Böylece Allah’a tam itaat ve iltica meyvelerini verirken yersiz kuşkular da bertaraf edilmiştir.
  Mirac gecesinde Peygamberimize vasıtasız şekilde vahyolunan bu ayetler, Resulullah’ın hadislerinde övülmüş, her zaman ve özellikle yatmadan önce okunması tavsiye edilmiştir. Bir hadiste de:”Bu ayetlerin geceleyin yatmadan önce okunması kişiye yeter” denilmiştir.
  ~
  Eklenmiş Resimler Eklenmiş Resimler Amenerrasulü-Bakara-suresi-285-286-ayetleri.jpg  

 3. Misafir
  Arapça resimli amenerrasulu ayetleri

  amenerrasulü arapça yazılışı ve anlamı.jpg

 4. Misafir
  Arkadaşlar Diyanet İşleri Başkanlığı'ndaki Kur'an-ı Kerim de 49. sayfada 284. ve 285. ayetlerde bulunmaktadır.

 5. Misafir
  gerçekten çok teşekkür ederim .ALLAH razı olsun

 6. Şema
  el-âsa limen âsa
  Amenerrasulü kuranda kaçıncı sayfada

  50. sayfa

+ Yorum Gönder
amenerrasulu kaçıncı sayfada,  amenerrasulü kuranda kaçıncı sayfada,  amenerrasulu kacinci sayfada,  amenerrasulü hangi sayfada,  amenerrasulu sayfa kaçta,  amenerrasulü kuranda nerede,  amenerrasulü kaçıncı cüzde