+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Allahümme Rabbena Ezhibil-bese işfi ente'ş-şafi La şifaen illa şifaüke şifaen la yuğadiru sekamen Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Allahümme Rabbena Ezhibil-bese işfi ente'ş-şafi La şifaen illa şifaüke şifaen la yuğadiru sekamen


 2. Hoca
  erimeye devam...

  Cevap: Allahümme Rabbena Ezhibil-bese işfi ente'ş-şafi La şifaen illa şifaüke şifaen la yuğadiru sekamen


  Reklam  Cevap: Enes bin Malik –r.anh- hasta olan Sabit –r.anh-e ‘’Sana Resulullah Aleyhisselam’ın rukyesi ile dua edeyim mi?’’ buyurur. O da ‘’Evet’’ deyince şu duayı okur:

  * Allahümme Rabben-nas müzhibel-be’s üşfi enteş-şafi la şafiye illa ente üşfi şifaen la yüğadiru sekamen

  ‘’Ey ALLAH’ım! İnsanların Rabbi sensin, her zorluğu gideren sensin. Şifa ver, şifayı ancak sen verirsin, senden gayrı şifa verecek yoktur. Öyle bir şifa ver ki, hasta üzerinde hastalık izi ve eseri bırakmasın.’’ (Buhari)

  اللهم رب الناس أذهب البأس أشفها يا شافي لا شفاء إلا شفائك شفاء لا يغادر بعده سقما

  Hz. Aişe (r.a)'dan şöyle rivâyet edilmiştir: Hz. Peygamber (s.a.s) hasta olan akrabalarının üzerine okuyarak sağ eliyle onları sıvazlar ve şöyle derdi: "Ey Allah'ım, ey insanların Rabb'ı, şu hastalığı götür, şifâ ver, şifâ veren Sensin. Senin vereceğin şifâdan başka şifâ yoktur. Hastalığı ortadan kaldıracak bir şifâ ver" (İbn Mace, Tıb, 35, 36).

 3. Şema
  el-âsa limen âsa
  Gününüz şifa dualı olsun.
  “Ey insanların Rabbi! Rahatsızlığı gider! Şifa veren sensin. Senin vereceğin şifadan başka şifa yoktur. Öyle bir şifa ver ki ardında hiç hastalık izi bırakmasın.” Amin
  (Müslim, Selam, 47)

+ Yorum Gönder
allahümme rabbennasi,  ya şafi ente şafi,  allahumme rabbennasi sifa duasi,  işfi ya şafi,  allahümme rabbena ezhibil,  ya şafi ente şafi duası,  ezhibil bese