+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Çocuk ağlaması için dua Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Çocuk ağlaması için dua

  Sual: Cocugum ıkı bucuk yasında cok aglıyo ve gecelerıde aglıyo uyutmuyo hasta sandık doktora goturduk bıseyı yok dedıler neolursunuz bana okunacak dua ıstıyorum yoksa ben cıldıracam ? 2. Hoca
  erimeye devam...

  Cevap: Çocuk ağlaması için dua


  Reklam  Cevap: Ağlayan Çocuklar için Dua

  Enes bin Malik –r.anh- hasta olan Sabit –r.anh-e ‘’Sana Resulullah Aleyhisselam’ın rukyesi ile dua edeyim mi?’’ buyurur. O da ‘’Evet’’ deyince şu duayı okur:

  * Allahümme Rabben-nas müzhibel-be’s üşfi enteş-şafi la şafiye illa ente üşfi şifaen la yüğadiru sekamen

  ‘’Ey ALLAH’ım! İnsanların Rabbi sensin, her zorluğu gideren sensin. Şifa ver, şifayı ancak sen verirsin, senden gayrı şifa verecek yoktur. Öyle bir şifa ver ki, hasta üzerinde hastalık izi ve eseri bırakmasın.’’ (Buhari)


  اللهم رب الناس أذهب البأس أشفها يا شافي لا شفاء إلا شفائك شفاء لا يغادر بعده سقما

  Hz. Aişe (r.a)'dan şöyle rivâyet edilmiştir: Hz. Peygamber (s.a.s) hasta olan akrabalarının üzerine okuyarak sağ eliyle onları sıvazlar ve şöyle derdi: "Ey Allah'ım, ey insanların Rabb'ı, şu hastalığı götür, şifâ ver, şifâ veren Sensin. Senin vereceğin şifâdan başka şifâ yoktur. Hastalığı ortadan kaldıracak bir şifâ ver" (İbn Mace, Tıb, 35, 36).

  Peygamber Efendimiz (s.a.s) torunları Hz. Hasan ve Hüseyin'e aşağıdaki duayı okuyup onların şeytandan ve bütün kötülüklerden korunmasını Allah'tan (c.c) istemiştir.

  اُعيِ ذُكَ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ


  “Üîzüke bi kelimâti’llahi-t-tâmmeti min külli şeytanin ve hâmmetin ve min külli aynin Lâmmetin.”


  ANLAMI:"Allah sizi; şeytanların,zehirli mahlukların ve nazarı değen gözlerin şerrinden,eksiksiz kelamının yüzü suyu hürmetine korusun."

  (Netten alıntıdır)

+ Yorum Gönder
ağlayan çocuğa okunacak dua,  çok ağlayan çocuğa okunacak dua,  ağlayan çocuğa dua,  ağlayan bebeğe okunacak dua,  ağlayan coçuk için dua,  çok ağlayan bebeğe okunacak dua,  çocuk ağlaması için dua