Konusunu Oylayın.: Yeni doğan bebek 40 gün olunca kırklamak ve annesinin de kırklanması gibi şeyler var bunun dinimizde yeri nedir?

5 üzerinden 4.67 | Toplam : 6 kişi
Yeni doğan bebek 40 gün olunca kırklamak ve annesinin de kırklanması gibi şeyler var bunun dinimizde yeri nedir?
 1. 18.Aralık.2011, 01:08
  1
  Misafir

  Yeni doğan bebek 40 gün olunca kırklamak ve annesinin de kırklanması gibi şeyler var bunun dinimizde yeri nedir?


  Yeni doğan bebek 40 gün olunca kırklamak ve annesinin de kırklanması gibi şeyler var bunun dinimizde yeri nedir? Mumsema Yeni doğan bebek 40 gün olunca kırklamak ve annesinin de kırklanması gibi şeyler var bunun dinimizde yeri nedir?


 2. 18.Aralık.2011, 01:08
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  Yeni doğan bebek 40 gün olunca kırklamak ve annesinin de kırklanması gibi şeyler var bunun dinimizde yeri nedir?

 3. 18.Aralık.2011, 02:42
  2
  Yetim
  Hadimul Müslimin

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 31.Ocak.2007
  Üye No: 9
  Mesaj Sayısı: 1,987
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 22
  Bulunduğu yer: Hadimul Müslimin

  Cevap: Yeni doğan bebek 40 gün olunca kırklamak ve annesinin de kırklanması gibi şeyler var bunun dinimizde yeri nedir?
  Değerli kardeşimiz;  Yaşayan halk inançlarımızda bebeğin ve annenin kırkının çıkmasında "kırklan"dıklarını ve temizlenmesi istenilen kapkacakların da "kırklan"dığını duyuyoruz. Ancak dini anlamda böyle bir uygulama yoktur ve asla doğru değildir.


  Bu uygulamalara inanmak ve bunları yapmak Din'de olmayan bir şeyi Din'den saymak anlamına gelebilir. Bu açıdan tehlikelidir ve asla yapmamak gerekir.  Selam ve dua ile...

 4. 18.Aralık.2011, 02:42
  2
  Hadimul Müslimin  Değerli kardeşimiz;  Yaşayan halk inançlarımızda bebeğin ve annenin kırkının çıkmasında "kırklan"dıklarını ve temizlenmesi istenilen kapkacakların da "kırklan"dığını duyuyoruz. Ancak dini anlamda böyle bir uygulama yoktur ve asla doğru değildir.


  Bu uygulamalara inanmak ve bunları yapmak Din'de olmayan bir şeyi Din'den saymak anlamına gelebilir. Bu açıdan tehlikelidir ve asla yapmamak gerekir.  Selam ve dua ile...+ Yorum Gönder