+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Öğrenmek istediğim gideni geri getirmek için okunan dualar varmı varsada öğrenmek istiyorum bilgilendiriseniz sevinirim Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Öğrenmek istediğim gideni geri getirmek için okunan dualar varmı varsada öğrenmek istiyorum bilgilendiriseniz sevinirim

  Sual: Bu Mesaj Size Mumsema islam Arsivi araciligi ile, Sayin mirayyılmaz tarafindan gönderilmistir.

  --------------------------------

  benim öğrenmek istediğim gideni geri getirmek için okunan dualar varmı varsada öğrenmek istiyorum bilgilendiriseniz sevinirim

  -------------------------------- ? 2. Muhasibi
  Editör

  Cevap: öğrenmek istediğim gideni geri getirmek için okunan dualar varmı varsada öğrenmek istiyorum bilgilendiriseniz sev


  Reklam  Cevap: KAYIP BULMAK İÇİN OKUNACAK DUA


  Hz. Ömer'in oğlu Abdullah şöyle buyurmuştur: Bir eşyasını kaybeden veya çaldıran kişi, iki rekât namaz kıldıktan sonra şöyle dua eder: "Allâhümme rabbe'd-dâlleti ve hâdiye'd-dâlleti, rudde aleyye dâlletî bi kudretike ve sultânike. Fe in-nehâ min fadlike ve atâike."


  ANLAMI: "Ey kaybolanların Rabbi ve kaybolanları ve yolunu kaybedenleri doğru yola kılavuzlayan Allah'ım! Kudretin ve saltanatın hakkı için kaybettiğim şeyi bana iade eyle. Çünkü bu senin fazl ve keremindendir." (Bostanu'l-Arifin; Bilal Eren, Açıklamalı Dua Hazinesi s. 304)


  Kaybolan, çalınan bir şeyi bulmak için, her gün 25 kere, "Yâ câmi’annâsi li-yevmin lâ raybe fihi innallahe lâ yuhlif-ül mi’âd icma’ beyni ve beyne ……" duasını okuyabilir. Buluncaya kadar okumaya devam eder. Noktaların yerinde, kaybolan şeyin ismini söylemelidir. (İbni Âbidin)

  Sorularla İslamiyet


+ Yorum Gönder
gideni geri getirmek için okunacak dua