+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Google Hikayesi nedir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Google Hikayesi nedir?


 2. imam
  Üye

  Cevap: Google Hikayesi nedir?


  Reklam  Cevap: Google Hikayesi,

  Google'ın kurucuları Larry Page ve Sergey Brin'in Stanford Üniversitesi'nde Google'ın ilk temellerini attıkları günlerden başlayarak, Google'ın kuruluşunu, gelişimini ve kurucularının başlarından geçen olayları anlatan bir kitap. 2005 yılında ABD'de yayınlanmış ve 2006 yılının başından itibaren Türkçe çevirisi ülkemizde yayınlanmaya başlanmış.
  Kitabı geçtiğimiz hafta aldım ve henüz 7. bölümü bitirdim. Yazar coşkulu bir dil kullanmış, Google'u kuranlara ve onu geliştirenlere duyduğu hayranlık kurduğu cümlelerden ve seçtiği sözcüklerden rahatlıkla anlaşılabiliyor. Bunda da haksız olduğunu düşünmüyorum, Google gerçekten kitabın başlığında da yazdığı üzere "çağımızın en yeni iş, medya ve teknoloji başarısı".

  Google üzerine FM'de sıkça yorum yapılır ancak bu kitap okunduktan sonra Google'un insanlık üzerinde yarattığı etkinin daha iyi anlaşılacağını ve kendi bünyesinde izlemekte olduğu birçok yöntemin örnek alınacağını düşünüyorum.

  Kitabın içinde bir toplumun yeni değerleri nasıl üretebileceğine dair de örnekler var bana göre. Stanford Üniversitesi'nin sağladığı ortam ve olanakları Türkiye'deki üniversitelerle karşılaştırabilecek bilgim ve tecrübem yok, ancak elde edilen sonuçlara baktığımda kendi ülkemizde biryerlerde ciddi hatalar yaptığımız aşikar.

+ Yorum Gönder