+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Vaaz kürsüsü ne demektir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Vaaz kürsüsü ne demektir?

  Sual: Vaaz kürsüsü ne demektir? Vaaz kürsüsü ne anlama gelmektedir Vaaz kürsüsüni açıklar mısınız lütfen biraz hızlı ? 2. Hoca
  erimeye devam...

  Cevap: vaaz kürsüsü ne demektir?


  Reklam  Cevap: Vaaz kürsüsü nedir?

  Camiye gelen cemaate özellikle cuma güneri ve diğer günlerde Vaaz, İyiliğe sevk için söz söyleme, nasihat ve öğüt için çıkılan, cami köşelerinde bulunan cami cemaatini görebilecek yükseklite, 2-3basamaklı bir kişilik yerdir.

 3. Misafir
  Vaaz kürsüsü nedir?

  Vaaz kürsüsünü açıklamadan önce bilmiyenler için Vaaz nedir onu açıklayalım? Vaaz; Sözle iyiliğe teşvik, nasihat, öğüt İbadet yerlerinde dinin emir ve yasaklarının anlatılması esasına dayanan konuşma anlamına gelmektedir.

  Vaaz kürsüsü ise; Camilerde, camiye namaz kılmaya gelen cemaate özellikle Cuma namazlarında, bayram namazlarından ve diğer günlerdeki namazlarda vaaz vermek için vaaz ve vereceklerin çıktığı cami köşelerinde bulunan, üstüne birkaç basamaklı bir merdivenle çıkılan, cami cemaatini görebilecek yükseklikteki, bir kişilik seyyar veya sabit sedire vaaz kürsüsü denilmektedir.

 4. Misafir
  vaz verilen cami köşesindeki bölüme vaaz kürsüsü denir

 5. Misafir
  İmamın Vaaz vermek için çıktığı kürsüye Vaaz Kürsüsü denir.Ne Uzun Yazmışsınız.

+ Yorum Gönder
vaaz kürsüsü nedir,  vaaz kürsüsü ne demektir,  vaaz kürsüsü ne demek,  vaaz kürsüsü,  vaaz kürsü nedir,  vaaz kürsüsü nedir kısaca