+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Öbür dünyaya göçtüğümüz zaman bu dünyayı ve yaptıklarımızı hatırlayacakmıyız? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Öbür dünyaya göçtüğümüz zaman bu dünyayı ve yaptıklarımızı hatırlayacakmıyız?


 2. Ecrinim
  Hüvel Baki..

  Cevap: Öbür dünyaya göçtüğümüz zaman bu dünyayı ve yaptıklarımızı hatırlayacakmıyız?


  Reklam  Cevap: İnsan dünyayla ilgili bazı şeyleri hatırlayacaktır.
  -“Sûra üfürülür. Bir de bakarsın kabirlerden çıkmış Rablerine doğru akın akın gitmektedirler. Şöyle derler: “Vay başımıza gelene! Kim bizi diriltip mezarımızdan çıkardı? Bu, Rahman’ın vaad ettiği şeydir. Peygamberler doğru söylemişler.” (Yâsin, 51-52)-
  “İman edip salih ameller işleyenlere, kendileri için; içinden ırmaklar akan cennetler olduğunu müjdele. Cennetlerin meyvelerinden kendilerine her rızık verilişinde, “Bu (tıpkı) daha önce (dünyada iken) bize verilen rızık!” diyecekler. Halbuki bu rızık onlara (dünyadakine) benzer olarak verilmiştir. Onlar için orada tertemiz eşler de vardır. Onlar orada ebedi kalacaklardır.” (Bakara, 25)
  “Onlar cennetlerdedirler. Birbirlerine suçlular hakkında sorular sorarlar ve dönüp onlara şöyle derler: “Sizi Sekar’a (cehenneme) ne soktu?” Onlar şöyle derler: “Biz namaz kılanlardan değildik.” “Yoksula yedirmezdik.” “Bâtıla dalanlarla birlikte biz de dalardık.” “Ceza gününü de yalanlıyorduk.” “Nihayet ölüm bize gelip çattı.” (Müddessir, 40-47)
  Bu vb. ayetler bu duruma işaret etmektedir.


  Sakarya Müftülüğü

+ Yorum Gönder