+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Dinimizde insanlar arasında küslük yaşanması günah mı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Dinimizde insanlar arasında küslük yaşanması günah mı?


 2. arifselim
  Yönetici

  Yorum: Dinimizde insanlar arasında küslük yaşanması günah mı?


  Reklam  Cevap: İslam küslüğü, dargınlığı ve Allah için olmayan her çeşit kırgınlıkları caiz görmemiş ve haram kılmıştır. İnsan ancak Allah için olursa darılabilir. Müslümanın müslümana 3 günden fazla dargın durması helal değildir.

 3. Misafir
  günah ama mecbur bırakıyolar ....

 4. Misafir
  Kaynanamla ve kayınbabamla küsüm günaha giriyormuyum

 5. arifselim
  Yönetici
  Normal insanlarla bile 3 günden fazla küsmek caiz değilken sana akraba olan ve bir çeşit anne ve baba gibi olan büyüklerinle dargın durmakla elbette günaha girersin. Sen dargınlığı bitiren taraf ol buna rağmen barışma olmazsa sen görevini yapmış olursun.

 6. Misafir
  Bir arkadaşımla küsüz.Hata iki taraflı.Ama ilk önce ben mesaj attım ona cevap vermedi.Barışmak istemediğini düşünüyorum. Onun için fazla üstelemedim.Ama ilk adımı ben attım.Bunun da günahı varmıdır?

 7. arifselim
  Yönetici
  Dargınlıkta ilk adımı atan sorumluluğunu yerine getirmiş olur. Ama bu yapmacık olmamalıdır gayet ciddi ve samimi bir şekilde olmalıdır. Mesaj yeterli bir adım olacağını sanmıyorum.

+ Yorum Gönder
dinimizde küslük,  küslük günahmı,  küsmek günahmı,  dinde küslük,  küslük günah mıdır,  küsmek günahmıdır,  Kusmek gunahmi