+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Dinimizde insanlar arasında küslük yaşanması günah mı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 1
  Misafir

 2. 2
  arifselim
  Yönetici

  Yorum: Dinimizde insanlar arasında küslük yaşanması günah mı?


  Reklam  Cevap: İslam küslüğü, dargınlığı ve Allah için olmayan her çeşit kırgınlıkları caiz görmemiş ve haram kılmıştır. İnsan ancak Allah için olursa darılabilir. Müslümanın müslümana 3 günden fazla dargın durması helal değildir.

 3. 3
  Misafir
  Kaynanamla ve kayınbabamla küsüm günaha giriyormuyum

 4. 4
  arifselim
  Yönetici
  Normal insanlarla bile 3 günden fazla küsmek caiz değilken sana akraba olan ve bir çeşit anne ve baba gibi olan büyüklerinle dargın durmakla elbette günaha girersin. Sen dargınlığı bitiren taraf ol buna rağmen barışma olmazsa sen görevini yapmış olursun.

 5. 5
  Misafir
  Bir arkadaşımla küsüz.Hata iki taraflı.Ama ilk önce ben mesaj attım ona cevap vermedi.Barışmak istemediğini düşünüyorum. Onun için fazla üstelemedim.Ama ilk adımı ben attım.Bunun da günahı varmıdır?

 6. 6
  arifselim
  Yönetici
  Dargınlıkta ilk adımı atan sorumluluğunu yerine getirmiş olur. Ama bu yapmacık olmamalıdır gayet ciddi ve samimi bir şekilde olmalıdır. Mesaj yeterli bir adım olacağını sanmıyorum.

 7. 7
  Misafir
  Ben babannemle kustum.Ben dorutu soyledim.onun yalniw yaptini ve bu yuzden annemle babam tartiwdi.o ise bana beddua ve kufur etdi.ertesi gun ben ona selam verdim.lakin selami almadi.wimdi konuwmuyoruz gunahmi?Ama ben gunah olmasa hic bariwmam yani kalbim kabul etmiyo

 8. 8
  arifselim
  Yönetici
  Bu tatsız bir olay meydana gelmiş olsa bile sen yinede dargınlığı sürdürme. Hele de bir aile büyüğü ile dargınlığı sürdürmek daha da büyük günah olur. Sen bir daha bir daha selam ver ve ona güzel söz söyle.

 9. 9
  Misafir
  Ben iki yakin arkadasimla bir yildan fazla br zaman once kavga ederek knusmayi biraktim ve oldugum yerden tasinmam gerekti ardindan onlarla konusmayi biraktiktan sonra dinime daha da baglanmak nasip oldu o zamanlaar gunahini dusunememistim icimde onlara karsi bi kin karsitlik yyok Elhamdulillah ve yasimin getirisiyle o zaman suan ki gibi dusunemiyordum 17 yasindaydim hukmu nedir ?

 10. 10
  arifselim
  Yönetici
  O hatalarından tövbe edersin ve bir imkan olduğu takdirde de barışırsın. Allah tövbe edenin tövbesini kabul eder. Önemli olan kulun samimi ve dürüst olmasıdır. Allah kulunu affetmeyi sever.

 11. 11
  Misafir
  Eltimle küsüm ben evde yokken evime girip banyoya klozet yaptırmışlar haberim yoktu geldim gördüm tartışma çıktı şimdi konuşmuyoruz günahı kime daha sonra küslüğün günah olduğunu bildiğim için oğlumu gönderdim evdeyse gidip barışmak istiyordum fakat gelsin demiş ama evden çıkıp gitmiş ne yapmam gerekli bu durumda

 12. 12
  Şem'a
  YÖNETİCİ
  Yapmanız gereken 3 gün geçirmeden barışmaktır yoksa ikiniz günaha girmiş olursunuz

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu

dinimizde küslük

küslük günahmı

küsmek günahmı

dinde küslük

küslük günah mıdırküsmek günahmıdırKusmek gunahmi