Konusunu Oylayın.: Sabah namazını ezandan önce kılmışm. Ezandan sonra tekrar kıldım.Tereddüt içersindeyim

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
Sabah namazını ezandan önce kılmışm. Ezandan sonra tekrar kıldım.Tereddüt içersindeyim
 1. 13.Aralık.2011, 18:00
  1
  Misafir

  Sabah namazını ezandan önce kılmışm. Ezandan sonra tekrar kıldım.Tereddüt içersindeyim


  Sabah namazını ezandan önce kılmışm. Ezandan sonra tekrar kıldım.Tereddüt içersindeyim Mumsema Sabah namaza basladm sabah namaznı ezandan önce kılmısm.Ezandan sonra tekrar kıldım.Tereddüt icersindeyim,aydınlatırmısınız?


 2. 13.Aralık.2011, 18:00
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  Sabah namaza basladm sabah namaznı ezandan önce kılmısm.Ezandan sonra tekrar kıldım.Tereddüt icersindeyim,aydınlatırmısınız?

 3. 13.Aralık.2011, 19:37
  2
  Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 21.Ocak.2007
  Üye No: 5
  Mesaj Sayısı: 17,609
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 227
  Bulunduğu yer: the silent deserts in my soul

  Cevap: Sabah namaza basladm sabah namaznı ezandan önce kılmısm.Ezandan sonra tekrar kıldım.Tereddüt icersindeyim,aydınla
  Fecr-i sadık dediğimiz vakitle, yatsı namazının vakti çıkar, sabah namazının vakti girmiş olur. Bu vakit aynı zamanda, sahurun sona erip orucun başlaması (imsak) vaktidir. Ülkemizde ramazan ayında, sabah ezanı imsak vaktinde okunur. Dolayısıyla ramazan ayında okunan sabah ezanından sonra namaz kılınabilir. Ramazandan sonra ise ezan okunmadan imsağın girmesiyle namaz kılınabilir. Sabah namazının ortalık aydınlandıktan sonra kılınması müstehaptır. Bu aydınlığın ölçüsü, atılan okun düştüğü yerin görülebileceği ölçüde bir aydınlıktır. Sizin sorunuzda vakit girmeden kıldığınız nafileye dönüşür. Diğeri vaktin namazıdır.
  Sakarya il mftlğ. 4. 13.Aralık.2011, 19:37
  2
  Silent and lonely rains  Fecr-i sadık dediğimiz vakitle, yatsı namazının vakti çıkar, sabah namazının vakti girmiş olur. Bu vakit aynı zamanda, sahurun sona erip orucun başlaması (imsak) vaktidir. Ülkemizde ramazan ayında, sabah ezanı imsak vaktinde okunur. Dolayısıyla ramazan ayında okunan sabah ezanından sonra namaz kılınabilir. Ramazandan sonra ise ezan okunmadan imsağın girmesiyle namaz kılınabilir. Sabah namazının ortalık aydınlandıktan sonra kılınması müstehaptır. Bu aydınlığın ölçüsü, atılan okun düştüğü yerin görülebileceği ölçüde bir aydınlıktır. Sizin sorunuzda vakit girmeden kıldığınız nafileye dönüşür. Diğeri vaktin namazıdır.
  Sakarya il mftlğ.

+ Yorum Gönder