+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Albarakatürk faizsiz kazanç bankası diyorlar doğrumudur? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Albarakatürk faizsiz kazanç bankası diyorlar doğrumudur?


 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: Albarakatürk faizsiz kazanç bankası diyorlar doğrumudur?


  Reklam  Cevap: Ülkemizde hususi bir kanunla Özel Finans Kurumları kurulmasına imkân tanınmış ve bugüne kadar altı finans kurumu kurulmuştur: 1. Faysal Finans, 2. Al-Baraka Türk, 3. Kuveyt-Türk Evkaf, 4. Anadolu Finans, 5. İhlas Finans 6. Asya Finans. Bu kurumların kuruluş gayesi ekonomik hayatlarını dinlerine göre yaşayan Müslümanlara, faize bulaşmadan paralarını koruma ve arttırma imkânı sağlamaktır. Bu kurumlar faizsiz banka esasına göre kurulmakta ve "peşin alıp veresi satma, satın alıp uzun vadeli kiraya verme, ortak ticaret, ortak yatırım" gibi yollara başvurarak kazanç sağlamaktadır.
  Bu kurumlara para yatıran şahıslar, kâr ve zarara ortak olmayı kabul etmektedirler; ancak akıllıca ve ihtiyatlı hareket edildiği için bugüne kadar mezkûr kurumlar müşterilerini zarara sokmamış bazen bankaların verdiği faizden fazla helâl kâr dağıtmışlardır.HAYRETTİN KARAMAN
  Sakarya il mftlğ.


+ Yorum Gönder
albaraka türk faizsiz kazanç,  albaraka faizsiz kazanç