+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Eskiden kasaplar belli bir yıldan sonra bu mesleği değiştirirlermiş. Acaba aynı durum cerrah olan doktorlar için de geçe Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Eskiden kasaplar belli bir yıldan sonra bu mesleği değiştirirlermiş. Acaba aynı durum cerrah olan doktorlar için de geçe


 2. bekir34
  Eğri ok, doğru yol almaz

  Cevap: Eskiden kasaplar belli bir yıldan sonra bu mesleği değiştirirlermiş. Acaba aynı durum cerrah olan doktorlar için


  Reklam  Cevap: Kaynaklarda, kasaplık yapanların zaman içerisinde, şefkat ve merhamet duygularının azaldığına dair bilgiler vardır.

  - Cerrah olabilmek için yıllarını veren uzmanların birkaç yıl sonra köşeye çekilmeleri, insanların hayrına olacağını düşünmemek gerekir. Zaten ihtisastan sonra 6-7 yıllık bir süre zarfında, bir cerrah kendi sahasında ancak tam bir melekeye sahip olur.

  - İlk okul çocuklarına ders veren bir öğretmenin zamanla biraz çocuklaşması, ruh-sinir hastalıklarına bakan doktorların, zamanla biraz psikolojik rahatsızlıklarla karşılaşması mümkün olduğu gibi, cerrahların da zamanla, şefkat ve merhamet duygularının törpülenmesine maruz kalmaları mümkündür.

  Fakat, bunların çok önemli görevleri vardır. Eğer herkes, bu sakıncalarından ötürü, bu görevleri bırakırsa, hiç de isabetli olmaz. Bu zatların zaman içerisindeki muhtemel rahatsızlıklarını “ehven-i şer” olarak değerlendirmek gerekir.

  Selam ve dua ile...
  Sorularla İslamiyet


+ Yorum Gönder