+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Eşinden boşanan kadın cennet kokusu alamaz deniyor ben günah mı işledim? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Eşinden boşanan kadın cennet kokusu alamaz deniyor ben günah mı işledim?

  Sual: boşanmak dogru diyil yazıyor okudogum tum yorumlarda ben eşimle biraz şiddet biraz kavga , biraz anlayşsızlık , sevgısızlık , hangı bırını sayayım ben kadın oldugumu anlayamadımkı 16 yıllık evlılıgım boyunca yazık dıyılmıydı pekı bana ve genclıgımın en guzel yıllarına seneler boyu duzelır dıye bekledım cocuklarım buyusun veya aılemde hıc esınden ayrılan olmadı herkes karsı cıktı bosanmama sıgarası yok içkisi yok kumarı yok asla bosanamazsın, bızı elaleme rezıl edersın sokaga çıkamayız senın yuzunden dedıler yıllarca bırde aılem ıcın sabretım. pekı ben kadın olmak erkegım tarafından sevılmek oksanmak ıstedım. taktır edılmek yaptığım hızmet karsılıgında teşekkür ıstedım bır kadın olaraak cok seymı ıstemısım ben . söyleyın bana bu yazıyı okuyan kım olursa olsun ne olur yazın bana ben şımdı herkesı her seyı göze aldım ve eşımden boşandım çocuklarım bıle ne olur anne boşan bu adamdan ben bu adamın yanında okuyamam gelecegım mahvolacak babamın sınırlılıgı her seyden kavga cıkartmasından bıktım ben artık derken . duramadım daha o evde ve o kısıyle . şımdı dini yazıları okuyorum boşanan kadın cennet kokusu alamaz dıyor ben günahmı işledim kocamdan ayrılmakla?? ? 2. Muhasibi
  Editör

  Cevap: Eşinden boşanan kadın cennet kokusu alamaz deniyor ben günah mı işledim?


  Reklam  Cevap:
  boşanmak dogru diyil yazıyor okudogum tum yorumlarda ben eşimle biraz şiddet biraz kavga , biraz anlayşsızlık , sevgısızlık , hangı bırını sayayım ben kadın oldugumu anlayamadımkı 16 yıllık evlılıgım boyunca yazık dıyılmıydı pekı bana ve genclıgımın en guzel yıllarına seneler boyu duzelır dıye bekledım cocuklarım buyusun veya aılemde hıc esınden ayrılan olmadı herkes karsı cıktı bosanmama sıgarası yok içkisi yok kumarı yok asla bosanamazsın, bızı elaleme rezıl edersın sokaga çıkamayız senın yuzunden dedıler yıllarca bırde aılem ıcın sabretım. pekı ben kadın olmak erkegım tarafından sevılmek oksanmak ıstedım. taktır edılmek yaptığım hızmet karsılıgında teşekkür ıstedım bır kadın olaraak cok seymı ıstemısım ben . söyleyın bana bu yazıyı okuyan kım olursa olsun ne olur yazın bana ben şımdı herkesı her seyı göze aldım ve eşımden boşandım çocuklarım bıle ne olur anne boşan bu adamdan ben bu adamın yanında okuyamam gelecegım mahvolacak babamın sınırlılıgı her seyden kavga cıkartmasından bıktım ben artık derken . duramadım daha o evde ve o kısıyle . şımdı dini yazıları okuyorum boşanan kadın cennet kokusu alamaz dıyor ben günahmı işledim kocamdan ayrılmakla??
  Öncelikle Allah yar ve yardımcın olsun kardeşim...Eşinden boşanan kadın cennet kokusu alamaz diye bir şey yok...Boşanmak Allah'ın helal kıldığı fakat hiç hoşlanmadığı bir şeydir...

 3. Misafir
  ben eşimden resmi nikahla boşandım ama birlikteyiz dini nikah gecerlimidir ve günahmıdır saygılar

 4. Misafir
  ya benimle birebir aynı sorunları yaşamıssın birebir hemde şuan bende ayrılmak üzereyim ve çarşamba günü mahkemeye gidiceğz . rabbim hakkımızda hayırlısını nasip etsin

 5. Misafir
  Kadın Herhangi Bir Sebep Olmaksızın Kocasından Kendisini Boşamasını İsterse
  Sevban radıyallahu anh’ın rivayetin e göre Peygamber sallallah u aleyhi ve sellem şöyle buyurmuştur:
  “Herhangi bir kadın şayet kocasında hiç bir sebep yokken kendisini boşamasını isteyecek olursa onun için cennetin kokusunu almak haram olur.” Bu hadis sahihdir( yani dogru ve güvenilir) .
  Dikkat ederseniz; "Bosanmayi istemek" bile büyük günah olarak söylenmisdir.
  Islami acidan bosanmanin gecerli belli sebepleri vardir; bunun disinda hadisdeki hüküm gecerli.
  Islami acidan kabul görülmeyen sebepler disindaki kadinin bosanmak istemesi bile cok büyük günah olup, böylesi bir kadinin cennete giremeyecegini, cebbeti dahi göremeyecegi gibi, kokusu 500 yillik yoldan duyulan o cennet kokusunu bile duyamayacagi Peygamber Efendimizce gayet herkesin anlayacagi kelimelerle anlatilmisdir.
  Allah Kurani "dolaysi ile peygamberimizin hadislerle bildirdiklerini de" emirlerine sadece din adamlari uysun diye degil, herkes uysun diye göndermisdir:

+ Yorum Gönder
boşanmak günah mı,  ben bosanmak istiyorum gunahmi,  boşanan kadına ne denir