+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden İmam nikahı sırasında hoca ellerin baglı tutulmamasını telkin ediyor acaba bunun belli bir dayanagı var mı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  İmam nikahı sırasında hoca ellerin baglı tutulmamasını telkin ediyor acaba bunun belli bir dayanagı var mı?


 2. bekir34
  Eğri ok, doğru yol almaz

  Cevap: İmam nikahı sırasında hoca ellerin baglı tutulmamasını telkin ediyor acaba bunun belli bir dayanagı var mı?


  Reklam  Cevap: Değerli kardeşimiz;
  Ayet ve hadislerde böyle bir şey söz konusu değildir.

  Bu tür şeyler bazen bir uğur veya uğursuzluğa işaret sayılarak söylenmiş olabilir. Nikah esnasında, oradakilerin ellerini bağlamaları kişinin bağlanmasına –önsezi gibi bir ön davranış, bir tevafuk olaarak- diye düşünülmüş olabilir. Bazen de el parmaklarının sallanması da bu anlamda mülahaza edilmektedir. Ayrıca –bu kişilere göre- el bağlamak, kocanın cimriliğine de bir ön tevafuk sayılabilir.

  Hocalar bazen halk arasında gelenek olmuş bir takım şeylere dikkat etmek zorunluluğunu hissederler. Ancak, bildiğimiz kadarıyla bunların dini bir dayanağı yoktur.
  Selam ve dua ile...
  Sorularla İslamiyet


 3. Misafir
  Arkadaşlar imam nikahı esnasında el bağlandınız kapı kapandımı erkeğin basireti de bağlanır ilişki olmaz yaşanmış olaylar ciddiye alın panzehir hocalarda var

+ Yorum Gönder
imam nikahında elleri bağlamak,  dini nikahta elleri bağlamak,  imam nikahın da baglanmak,  nikahta elleri bağlamak,  nikahta baglanmak,  imam nikahi eller bagkanmaz,  dini nikah kıyılırken elleri bağlamak