+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Şeytandan korunma yöntemleryle ilgili 5 hadis Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Şeytandan korunma yöntemleryle ilgili 5 hadis


 2. Ercan
  Devamlı Üye

  Cevap: şeytandan korunma yöntemleryle ilgili 5 hadis


  Reklam  Cevap: “Dikkat edin! Cemaat halinde olun. Ayrılıktan sakının. Zira şeytan, tek kalanla birlikte olur. İki kişiden ise uzak durur.” (Tirmizi, Fiten, 7)

  Peygamber Efendimiz, erkekler için en büyük fitnenin kadınlar olduğunu bildirir. (Buharî, Nikâh, 17)
  Peygamber Efendimiz Hz. Ali’ye şöyle der:  “Ey Ali! İlk gördüğünün ardından tekrar bakma. İlk bakış sana ait mubah, sonraki ise caiz değildir.” (Ebu Davud, Nikâh, 43)

  “Bir Müslüman erkeğin gözü bir kadının güzelliklerine takılır da, sonra Allah’tan korkarak gözünü ondan sakınırsa, Allahu Teala ona ibadet sevabı verir. Ve o kimse kalbinde ibadetin tadını bulur.” (Ahmed b. Hanbel, V, 24)

  “Sizden kim Allah’a ve ahiret gününe inanıyorsa, yanında mahremi olmayan bir kadınla başbaşa kalmasın. Çünkü bunu yaparsa üçüncüleri şeytan olur.” (Buharî, Nikâh, 111, 112)

  - Şeytan, pusudaki sinsi düşmandır, daima fırsat kollar, insanları günah çamuruna daldırır, ama o çamuru misk u anber sandırır. Dalalet bataklığına sürer “İyi yoldasın” der. Hadisin bildirdiği üzere, “Kanın damarlarda cereyanı gibi insanda dolaşır.” (Buhari, Bed’ül-Halk, 11)+ Yorum Gönder
şeytanla ilgili hadisler,  şeytandan korunma ile ilgili ayetler,  şeytandan korunma yolları hadisler