+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Mastürbasyon yapmak zinaya girer mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Mastürbasyon yapmak zinaya girer mi?


 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: Mastürbasyon yapmak zinaya girer mi?


  Reklam  Cevap: İslâm'ın iki aslî kaynağı olan Kur'an ve Sünnet'te cinsî hayatla ilgili birçok ayrıntılı hüküm yer almaktadır. Bunun için de özel hayatın bir parçasını oluşturan cinsî hayatın dinin bu emir ve tavsiyeleri doğrultusunda düzenlenmesi, müslüman için ayrı bir önem taşır. İslâm akıl ve iradenin bedenî haz ve arzulara tâbi kılınmamasını, insanın şehvetin esiri olmamasını ister evlenip iffeti koruma, cinsî arzularını meşrû ölçüler içerisinde giderme, sağlıklı ve düzenli bir cinsellik dinin emrettiği ve teşvik ettiği bir husus olduğundan geniş anlamda "ibadet" kavramına dahildir. İLMİHAL(D.İ.B)

  Bu konuda İslam âlimlerinin görüşleri ise şöyledir:

  İmam Mâlik; "onlar eşleri ve cariyeleri dışında, mahrem yerlerini herkesten korurlar; doğrusu bunlar yerilemezler. Bu sınırları aşmak isteyenler; doğrusu bunlar aşırı gidenlerdir" âyetine dayanarak, bu fiilin sınırı aşmaya dahil ve haram olduğunu ileri sürmüştür.
  Ahmed b. Hanbel ve İbn Hazm'a göre "meni, vücudun dışarı atmaya muhtaç olduğu birşeydir; onu eliyle atan, kan aldıran gibidir ve caizdir." Ancak Hanbelî fukahâsı bunu "zinâya düşme tehlikesi ve evlenme imkânından mahrum bulunma" şartlarına bağlamışlardır.
  Mezkur fiil İmam Şâfiî'nin son içtihadına göre haramdır. Hanefîlere göre tahrimen mekruhtur; ancak "yapmadığı takdirde zinâya düşeceğinden korkan bir gencin affedileceği umulur." denilmiştir.
  Alışkanlık yaptığı ve sıhhati bozduğu takdirde yasak fiiller arasına gireceği şüphesizdir. HAYRETTİN KARAMAN
  S.İl mftlğ


 3. Ercan
  Devamlı Üye
  El ile istimna yani masturbasyon haramdır kardeşim. Uzak durun inşallah.

+ Yorum Gönder
mastürbasyon zinaya girer mi,  mastürbasyon zinaya girermi,  masturbasyon zinaya girermi,  masturbasyon zinaya girer mi,  masturbasyon yapmak zinaya girermi